SON DAKİKA!

İNCİ-DER TİREBOLU’DA KURULDU

Giresun’un Tirebolu ilçesinde TİŞHAD Kadınlar Komisyonu üyeleri, İnci Kadınlar Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni (İNCİ-DER) kurdu.

Giresun’un Tirebolu ilçesinde TİŞHAD Kadınlar Komisyonu üyeleri, İnci Kadınlar Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni (İNCİ-DER) kurdu. Derneğin kurucu başkanlığını Zatiye Yaşlıoğlu üstlenirken, kurucu yönetim kurulu ise Hatice Baş, Müjgan Tıkman, Özlem Bayrak, Aysın Keşmer, Ayşe Pir, Nuriye Yılmaz ve Serap Dursun’dan oluştu.

Dernekle ilgili bilgi veren Başkan Zatiye Yaşlıoğlu, kadınların öncülük edeceği kültür ve yardımlaşma faaliyetlerini artırmak, kadına ve aileye dönük eğitim çalışmalarını daha da yoğunlaştırabilmek için ayrı bir kurumsal çatıya ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm Tirebolulu hanımları organizasyonlarında ve çalışmalarında yanlarında görmek istediklerini söyleyen Yaşlıoğlu, “Sosyal hayatta faal olan ve toplum meselelerine duyarlılığı bilinen hemşehrilerimizle hep birlikte çok güzel işlerin altına imza atacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Kuruluş çalışmalarının Kutlu Doğum Haftası’na denk gelmesi ile ilk organizasyonunu Dumlupınar İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda Kutlu Doğum Programı ile yapan derneğin programı yoğun ilgi gördü. Derneğin önümüzdeki hafta da ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına gıda, çeyiz ve hediyelik eşya kermesi düzenleyeceği belirtildi.

TİŞHAD Başkanı Seyfullah Tıkman da, İNCİ-DER’in hayırlı olmasını dileyerek, tarih boyunca her hayırlı işin içinde olan, destekleyen hatta önderlik eden Türk kadınının, Tirebolu’da da bu tarihi misyonunu her zaman temsil ettiğini belirtti. Daha önce dernekleri bünyesinde aktif olarak görev yapan hanımların, şimdi müstakil bir kurumsal çatı altında çalışmalarını daha da ileriye taşıyacaklarına olan inancının tam olduğunu söyleyen Tıkman, TİŞHAD’ın da bundan sonraki süreçte daha fazla iş dünyası ile ilgili çalışmalara odaklanacağını söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.