SON DAKİKA!

İŞ VE İŞÇİ GÜVENLİĞİ SÖZLEŞMESİ

Giresun Eynesilli İş Adamları Derneği ile Giresun Özel Ada Hastanesi arasında yapılan bir protokolle, küçük işletmeleri ilgilendiren İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet alımı anlaşması imzalandı.

İş sağlığı ve güvenliği yasasının yürürlüğe girdiği Ocak ayından bu yana bölgede il defa Eynesil Sanayici ve İş Adamları Derneği yürüttüğü çalışmayla Giresun Ada Hastanesi’yle İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet alımı anlaşması imzaladı. Hizmet sözleşmesi Giresun’da Ada Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Kayıkçıoğlu ile Eynesil İş Adamları Dernek Başkanı Oktay Gül tarafından imzalandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca 2013 Ocak ayı başından itibaren işyerlerinin yaptırması zorunlu kılınan Risk Analizi, Acil Durum Eylem Planı ve Temel İş Sağlığı Güvenliği Eğitimleri için Ada Hastanesiyle anlaşma sağladıklarını belirten Oktay Gül imza sonrası açıklamalarda bulundu. Gül “Yürürlüğe giren yasa ile bakkaldan fabrikaya terziden inşaat şantiyesine kadar ister bir ister bin adet işçisi bulunduran her işletme bu eğitim ve hizmetleri almakla zorunlu kılındı. Örnek olarak bir işçisi bulunan kuaför bu güne kadar bu hizmetleri almadıysa sadece risk analizi için Ocak ayından denetimin gerçekleştiği aya kadar ocak ayı için 3 bin TL; denetimin yapıldığı aya kadar da her ay için 4 bin 500 TL ceza ile karşılaşacak. Tabi işletmeler yapılacak denetimler neticesi yaptırmadıkları acil eylem planı ve Temel İş Sağlığı Güvenliği Eğitimleri içinde ayrı ayrı cezalarla karşı karşıya kalacaklar. Bölgede ilk defa Eynesil Sanayici ve İş Adamları Derneği bu hizmetleri veren Ankara, İstanbul, Trabzon ve Giresun’daki OSGB’ler (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) ile pazarlıklarımızı yaptık. Eynesil’deki tüm işletmelerin, hatta yakın ilçelerimizin de faydalanabileceği şekilde geniş ve kapsamlı bir protokol oluşturduk. Neticede bu hizmeti aynı zamanda başarılı bir sağlık kuruluşu olan Ada Hastanesi’nden alamaya karar verdik. Ada Hastanesi’nin samimi ve çözüme dönük yaklaşımıyla en uygun fiyatlarla bölge işletmelerimizin kanunen zorunlu kılınan bu hizmeti en uygun fiyatla ama en kapsamlı ve doğru ekiplerden almalarını sağlamış olduk” dedi.

Giresun Ada Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Kayıkçıoğlu da imza töreninde yaptığı konuşmada “Ada hastanesinin bölge insanı için çok önemli sağlık hizmetleri vermektedir. Giresun ve ilçelerine modern tıbbın gerektirdiği ve en son teknolojilerin kullanıldığı imkanlarla sağlık hizmeti verirken odalarımızda da otel konforu sunmaktayız. Ada Hastanesi olarak Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi oluşumuna da giderek bu hizmeti içeriği en dolu ve emin ellerden sunmak istedik. Eynesil sanayici ve iş adamları Derneği’nin iyi niyetli teklifini bu düşünceyle en makul koşulara çekerek kabul etik. Dernek vasıtasıyla da inşallah bölge esnaflarımıza işadamlarımıza bu faaliyetimizle bizde katkı vermiş olacağız. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.