Uncategorized

Istanbul Gaziosmanpasada Ahde Vefa

Aslen Giresun lu olup Istanbul Gaziosmanpasa da yasayan Giresun lu gençler Milli Mücadele Kahramanlarindan Milis Yarbay Gazi TOPAL OSMAN AGA nin esi merhum Panaz kizi Hatun hanimi kabri basinda dualarla andilar.


Kendilerini Pasali Genç Çotanaklar olarak tanitan ve Giresun sevdasi olan gençler Istanbul da yasayan Giresunlu hemsehrilerine de sitemde bulunarak sadece 4 kisilik bir grup olarak kabristanlikta büyük bir üzüntü yasadiklarini söylediler.

 

Oysa Milli Mücadele döneminde Vatan için elinden gelen gayreti göstererek Giresun lulukdan çikip TÜRKIYE CUMHURIYETI Milli kahramani olan OSMAN AGA nin muhterem esi Hatun hanima daha fazla ilgi ve hürmet gösterilmesi gerektigini söyleyen gençler bir çok hemsirelerinin OSMAN AGA nin esinin EYÜP SULTAN DA  kabrinin bulundugundan haberleri olmadigini belirttiler.

Gençler merhumenin kabrinin  bulunmasini  saglayan Vatangirersun gazetesi sahibi Nuri Yilmaz i göstererek duyarliligi için ona tesekkürlerini sundular.


Haber :Yasar Topuz


Kaynak:Vatangiresungazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.