SON DAKİKA!

İSTANBUL’DA ESPİYE DERNEKLER FEDERASYONU KURULDU

İstanbul, Gebze ve Bursa’da bulunan 28 köy derneğinin öncülüğünü ve kuruculuğunu yaptığı Federasyonun kurucu başkanı Temel Kahveci önceliklerinin eğitim olacağını söyledi.

Zeytinburnu Öğretmen Evinde gerçekleşen kuruluş toplantısına; Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Meclis Üyeleri Şükrü Kömürcü, Kemal Toraman’da katıldı.

Kurucu Başkanı Temel Kahveci, yaklaşık 1 yıldır sürdürülen çalışmanın imzaların atılmasının ardından resmiyet kazandığını bildirdi. Federasyonun derneklerden gelen talep üzerine ve ihtiyaçtan doğduğunu söyleyen Temel Kahveci, federasyon çatısı altında “Eğitim ve kültür”, “Sağlık, sosyal ve yardımlaşma”, “Gençlik ve spor”, “Tanıtım-medya ve halkla ilişkiler” ile “Ekonomik işler komisyonları oluşturulacağını. Eğitime öncelik vereceklerini söyleyen Kahveci, İstanbul ve Bursa’da zeki ve imkanı olmayan çocukların eğitimine katkı sunacaklarını söyledi.

Toplantıda bir konuşma yapan Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ise “Öncelikle bu güzel organizasyonu yapıp bizleri de davet eden herkese çok teşekkür ediyorum. Espiyeliler olarak memleketimizden uzakta, bu organizasyon sayesinde bir araya gelerek hasret giderme fırsatı bulduk. Espiye’yi geliştirmek, güzelleştirmek adına fikir alışverişlerinde bulunduk. Verimli bir toplantı olduğuna inanıyor ve emeği geçen herkese tekrar çok teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.