SON DAKİKA!
giresunengelliaraci

İSTANBUL’DAN GİRESUN’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Giresun’da yaşayan engelli vatandaşlar için Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (GİRFED) vasıtası bir engelli aracını Giresun Valiliğine bağışladı.

hasanturan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından engelliler için gönderilen minibüs törenle Valiliğe teslim edildi.

6. Giresun Günlerini ziyaretinde ilimizdeki engellilere minibüs vaat eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş sözünü tutarak, minibüsü ilimize gönderdi.

Minibüsün Valiliğe teslimi için bir tören düzenlendi. Törende bir açıklama yapan Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, Başkan Topbaş’ın 6. Giresun Günleri etkinliklerini ziyareti esnasında Giresun’a bir engelli aracı sözü verdiğini, bu sözün takipçisi olduklarını, minibüs için engellilere göre dizayn edildiğini ve şu anda tesliminin yapıldığını belirterek Başkan Topbaş’a teşekkür etti.

Vali Dursun Ali Şahin’ de Giresun Günlerinin üzerinden 2 ay bile geçmeden sözünü yerine getiren Başkan Topbaşa teşekkür ederek, hibe edilen 80 bin TL. üzerindeki aracın içerisinin tamamen engellilere yönelik dizayn edildiğini söyledi.

Engellilerle ilgili yapılan çalışmalara da dikkat çeken Vali Şahin, “10 yıldır engelliler yönünden Türkiye şanslı. Bugüne kadar sokağa çıkamayan, çıkmaktan utanan ebeveynler bugünlerde adeta sokaklarda bu güzel günlerin havasını çocuklara teneffüs ettirmek için çalışıyor. Öyle bir bakıyorlar ki hem kendilerine baktıkları için devlet tarafından maaş ödenmesi, hem de engelli olan kişiye bir miktar maaş verilmesi sosyal olan devletin gereğidir. Anayasamızda hep ifade edilir. Türkiye sosyal bir hukuk devletidir. 10 yıldan bu yana sosyal hukuk devletinin her gereğinin yerine getirmek için gayret eden hükümetimizi, şu anda bende hükümetin temsilcisi olarak engellilerin yüzünün gülmeye başladığı bu günlerde benim de yüzüm gülmeye başladı. Onların gözleri ışıldıyor benim de gözlerim ışıldıyor. Çünkü kimsenin bir engelli olmayacağının bir garantisi yok. Engellilere bu hizmetin verilmesi sadece engellileri değil olmayanları da sevindiriyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından aracı getiren hemşerimiz Selim Uzman ve Federasyon Başkanı Hasan Turan tarafından aracın anahtarı Vali Şahin’e teslim edildi.

Vali Şahin’de Hasan Turan’a kemençe hediye etti.

Törene, Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Başkan Vekili Mehmet Kuğu, Yardımcı Kurul Üyeleri Akın Bebek, İhsan Yüksel, Kurucu Başkan Halil Kütük, Küçükçekmece Giresun Derneği Başkanı Yalçın Kaya Böber ve Yılmaz Turan da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.