SON DAKİKA!

İstanbul’un Esenler İlçesi Giresun’a Kentsel Dönüşüm İhraç Etti

İstanbul’un Esenler İlçe Belediyesi ile Giresun Belediyesi arasında “Kentsel Dönüşüm Bilgi ve Tecrübe Aktarımı” kapsamında sözleşme imzalandı.

Türkiye’nin büyük kentsel dönüşümünün gerçekleştiği Esenler’in kentsel dönüşüm konusundaki tecrübelerinde yararlanmak isteyen Giresun Belediyesi ile Esenler Belediyesi arasında sözleşme imzalandı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Teyfik Göksu, göreve gelmesi ile başlattığı kentsel dönüşüm hareketinin tüm bilgi ve tecrübelerini Giresun Belediyesi ile paylaşacak.

Bu kapsamda Esenler Belediye Başkanlığında İmzalar atıldıktan sonra ilk konuşmayı yapan Giresun Belediye Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu, “Türkiye’nin kentsel dönüşüm açısından en tecrübeli kurumu olan Esenler Belediyesi ile kentsel dönüşüm konusunda teknik yardım, bilgi ve tecrübe aktarımıyla ilgili bir birliktelik içerisinde bulunacağız. Giresun’da Esenler Belediyesinin dönüşümle alakalı tecrübesinden yararlanmak istiyoruz. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Teyfik Göksü ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

‘İstanbul ve Esenler’de yaşayan yoğun Giresun nüfusuna katkı üretecek kentsel dönüşüm çalışmasını birlikte yürüteceğiz’ diyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Esenler olarak kentsel dönüşümdeki bugüne kadar yapmış olduğumuz metotları ve başarıları Giresun’a taşımak istiyoruz. Bilgi ve tecrübe paylaşımımız la beraber bizim yaşadığımız tecrübeleri yaşamadan hemen işe başlanması için yapılabilecek adımların, hem fikri hem de fiili danışmanlığını üstleneceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.