Uncategorized

Isveç Giresun Egitim Köprüsü Kuruldu

Proje çalismalarinin ilk gününde Vali Mustafa Yaman tarafindan kabul edilen misafirler daha sonra, Valilik Toplanti Salonu’nda ilk toplantilarini yaptilar. Toplantiya katilan Il Millî Egitim Müdürü Ömer Albayrak, bu projeyle iki ülkenin birbirlerinin egitim sitemlerini taniyarak farkliliklarin görülmesinin saglayacagini ve projenin iki sehirdeki egitimin kalitesine katkida bulunacagini söyledi.


Il Milli Egitim Müdürlügü ARGE Koordinasyon ekibi tarafindan organize edilen projeye Ilimizden, 75. Yil Anaokulu, Cumhuriyet Ilkögretim Okulu ve Espiye Halk Egitim Merkezi Müdürlügü ortak olacaklar.

 


 

Toplantiya Isveç Mölnlad Egitim Müdürü Ing-Marie Rundvall, Çocuk Egitimi ve Gelisimi Birimi Koordinatörü Christel Backsröm, Çocuk Egitimi ve Gelisimi Birimi Koordinatörü Christer Ferm, ilimizden  Il Milli Egitim Sube Müdürü Kemal Gürgenci, Proje Koordinatörleri  Ziya Özkan, Atilla Unat, Ihsan Erdogan Simsek ile proje ortaklari okullarin müdür ve müdür yardimcilari katildi. Toplanti sonrasi, Merkez Cumhuriyet Ilkögretim Okulu ziyaret edildi. Konuklara ayrica Merkez Barça Köyü’ndeki Ismail Aga Izci Evi’nde ilimiz kültürü hakkinda bilgi verildi.
 
Çalismalarin ikinci günü, projenin diger ortaklari olan 75. Yil Anaokulu, Espiye Halk Egitim Merkezi Müdürlügü ile Espiye Anadolu Lisesi ziyaret edilerek, proje hazirlama çalismalarina devam edildi. Isveçli konuklar,  Giresun u ve organizasyonu çok begendiklerini ifade ederek, bu gün ilimizden ayrildilar. Toplantinin ikinci ayagi 24-27 Ocak 2010 tarihlerinde Isveç in Mölnlad sehrinde yapilacak.

Proje Ulusal Ajans tarafindan kabul edildigi takdirde Il Milli Egitim Müdürlügü ve Mölnlad Egitim Müdürlügü 2 yil sürecek olan ve 46.000 EURO luk proje baslanmis olacaklar.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.