GÜNCEL

It Ürür Kervan Yürür

Öyle ki, OR-GI Havaalani ile Egribel Tüneli arasinda sikisip kalmislar. Akillari sira verip – veristiriyorlar:“- Havaalani nerde kaldi? Egribel Tüneli nerede kaldi? Nurettin Canikli’nin, Giresun’da evi niye yok?”Bütün bunlara ilaveten at yarisi oynar gibi, “AK Parti Giresun’da 1, CHP 2, MHP 1 çikarir” gibi öngörüde bulunup zirvalayanlara ne demeli? Hatta, “AK Parti hiç vekil çikaramaz; CHP 3 yapar” demeye getiren saman kafalilar da yok degil!*   *    *
Simdi, görmek ve bakmak; farkli olgulardir. Onlar da iste bakip da görmeyen, göremeyen cinsten olmalilar…Küçük bir örnek verelim: Yani basimizdaki Giresun Merkez Baltama ve Aksu vadilerindeki santiyelerde; agir is makinalarinin dur – durak bilmeden çalistiklarini görmezden gelip, “AK Parti Giresun’a ne yapti? diye sorabilmek için nankör olmak gerek!Bir baska örnek:Egitim alaninda okullarda, bir tarihler 5 dersten, 3’ünün kitabini kirtasiyede bulabiliyordunuz; kalan 2 dersin kitabini paranizla bulamiyordunuz… Siraya yazilip siparis ediyordunuz, gelinceye kadar o egitim ve ögretim dönemini de yarilamis oluyordunuz…Simdilerde okullarda ders kitaplari, egitim – ögretim dönemi  baslar baslamaz bedava dagitiliyor…Saglik alaninda, devletin hastanesinde insanca muamele göremiyordunuz. Saglam gidip hasta olarak çikiyordunuz… Simdilerde turistik otel gibi…Artik örnekleri çogaltmak mümkün.AK Parti’yi seversiniz –  sevmezsiniz, oyunuzu verirsiniz – vermezsiniz saygi duyariz; bu ayri konu… Ama çikip  da, “AK Parti 8 yildir ne yapti? Hiç bir sey yapmadi” derseniz nankörlügün daniskasini yapmis olursunuz…Kimileri, havaalani ya da tünel açmayi; aksamdan sabaha gecekondu dikmekle karistiriyorlar galiba…Libya’da patlak veren olaylar karsisinda Devlet, Hükümet; tüm olanaklarini seferber edip, Türk ve yabanci uyruklu insanlarin, burunlarinin kanamadan tahliyelerini saglamaya yogunlasmisken… Tam bu sirada, birileri de çikip, “OR-GI Havaalani, Egribel Tüneli nerde kaldi? diye zirvaliyorsa; el-insaf yani?!
*    *    *Neymis efendim?Nurettin Canikli’nin Giresun’da evi niye yokmus?Nurettin Canikli kendini niye dördüncü siraya koydurmamis? Falan filan… Bütün bunlar dangalaklik degil de nedir?! Size ne bundan?!Her neyse….Sagduyu sahibi vatandas, yapilanlari çok iyi görüyor…It ürür, kervan yürür!
 

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.