SON DAKİKA!

Kangrene Dönen Boğacık Deresi Kanalizasyon Problemi Tarih Oldu

Giresun Belediyesi altyapı çalışmaları kapsamında önemli bir çalışmaya daha imza atıyor.

Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından, Boğacık kanalizasyon terfi merkezi restorasyon iyileştirme projesi başlatıldı ve yıllardır çözülemeyen soruna neşter vuruldu.

Proje kapsamında demir olan terfi hatları paslanmaz çelik yapılırken, pompa kapasitesi 3×13.5 kilovata yükseltilip, dışarıya yeni 400’lük korige hat döşenecek.

Bu çalışmayla birlikte Deniz Sitesi ve Sanayi Sitesi bölgesinin önümüzdeki 30 yıllık kanalizasyon sorunu çözüme kavuşturulacak. Vatandaşları rahatsız eden sorunun ortadan kaldırılması için hızla başlatılan çalışmalar neticesinde, açıktan akan atık sudan kurtarılacak olan vatandaşların rahat nefes almaları sağlanacak.

15 yıldır Boğacık deresine akan, çevreye kötü koku yayan ve sağlıksız bir ortam oluşturan kanalizasyon sorununun çözüme kavuşturulması mahalle sakinlerini son derece memnun ederken, vatandaşlar Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise bir yandan vaat ettikleri mega projeleri yürütürken, diğer yandan da altyapıda yaşanan sorunları giderdiklerini belirterek: “Mahallelerimizin sorunlarını çözmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, Deniz Sitesi bölgesinde yıllardır yaşanan kanalizasyon sorununu da çözüme kavuşturuyoruz. Giresun’umuz için çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.