SON DAKİKA!

KARADENİZ GİRESUNLULAR DERNEĞİ’NDEN BİR BAĞIŞ DAHA

Almanya’nın Baden Wüttenberg eyaletinde kurulu bulunan Karadeniz Giresunlular Derneği tarafından Giresun’un Görele İlçesinde faaliyetini sürdüren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Görele Şubesine değeri yaklaşık  bin Euro olan 11 adet tekerlekli sandalye bağışı yaptı.

Düzenlenen törene Karadeniz Giresunlular Bw eV Derneği Başkanı Cevat Öksüz, İkinci Başkan Önder Vural, İşadamı Mustafa Demirci, Derneğin Basın Danışmanı Ethem Bakar, Giresun Üniversitesi Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yardımcı Doç. Dr. Meyser Kaya, Görele TOFD Dernek Başkanı Asiye Divli, Dernek Yönetim Kurulu ve engelliler katıldı.

Karadeniz Giresunlular Bw eV Derneği Başkanı Cevat Öksüz ile İkinci Başkan Önder Vural, getirdikleri 11 adet tekerlekli sandalyeleri TOFD Görele Şubesi Başkanı Asiye Divli’ye teslim ettiler.

Tekerlekli sandalyelerin Türkiye’ye getirilmesine Tirebolu Belediyesi ile kardeş belediye olma projesi kapsamında ilçeyi ziyaret eden Marbach Belediye Başkanı Jahn Trost ve proje yürütme komitesinde yer alan Eşref Yakup Elevli ve beraberinde yer alan 23 kişilik Alman heyeti yardımcı oldu.

Sandalye teslim töreninde bir konuşma yapan Karadeniz Giresunlular Bw eV Derneği Başkanı Cevat Öksüz ” Derneğimizin düzenlediği gecelerde elde ettiğimiz gelirden bölgemizde faaliyet gösteren bu tür sivil toplum kuruluşlarına elimizden geldiğince yardımlar yapıyoruz. Bu kapsamda bu sene düzenlediğimiz gecemizde elde ettiğimiz gelirle 11 adet tekerlekli sandelye alarak derneğimize katkıda bulunduk. Ben bütün yönetim kuruluma ve bizlere ulaşım konusanda yardım eden Alman heyetine teşekkür ediyorum.” dedi.

TOFD Görele Şubesi Başkanı Asiye Divli, de sandalyeleri temin eden Giresunlular Bw eV Derneği ne ve yönetim kuruluna, sandelyelerin ulaşımına katkıda bulunan Alman heyetine teşekkür etti.

karadenizgiresunplakettakdimigoreleTOFD Görele Şubesi Başkanı Asiye Divli derneğe yaptıkları bu bağış nedeni ile Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz, 2. Başkan Önder Vural’a  birer teşekkür plaketi takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.