SON DAKİKA!

KARADENİZ GİRESUNLULAR DERNEĞİNE BÜYÜK ONUR

Stuttgart bölgesinde faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Yönetim Kurulu Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Baş Konsolosluğu tarafından resmi konutta ağırlanarak yaptığı düzenli çalışmaların karşılığını aldı.

T.C. Stuttgart Baş Konsolosu Ahmet Akıntı tarafından resmi konuttaki ağırlamaya Karadeniz Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz ve eşi Ayşe Öksüz, Karadeniz Giresunlular Derneği 2. Başkanı Önder Vural, Karadeniz Giresunlular Derneği Muhasibi Mehmet Bıçakçı ve eşi Karadeniz Giresunlular Derneği Kadın Kolları Başkanı Güldane Bıçakçı, Karadeniz Giresunlular Derneği Sekreteri Abdullah Tekin ve eşi Seher Tekin ile dernek kurucu üyesi eski basın sözcüsü, Tirebolu Marbach kardeş şehir proje danışmanı Eşref Yakup Elevli katıldılar.

Karadeniz Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz T.C. Stuttgart Baş Konsolosu Ahmet Akıntı beyefendi tarafından resmi konutta ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi. ” Bugün dernek olarak Türkiye Cumuriyeti’nin Stuttgart baş konsolosluğu tarafından burada yapılan kabul bizleri oldukça onurlandırmıştır. Dernek olarak yaptığımız faaliyetler konusunda sayın Baş Konsolosu-muza bilgi verme imkanı bulduk. Sayın baş konsolosu-muzu geleneksel olarak düzenlediğimiz gelecek yılda 28 Şubat 2015 günü yapacağımız dayanışma gecemize davet ettim. Ayrıca derneğimiz tarafından düzenli olarak çıkarılan dergimizin yayınlanan sayılarını ve Giresun ürünleri, Fındık, Tirebolu 42 nolu çaydan oluşan bir paket takdim ettim.” dedi.

T.C. Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı ise yapılan bu davet ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi.
” Bugün Karadeniz’imizin şirin şehri Giresun ili dernek temsilcilerini resmi konutumuzda ağırlamaktan dolayı büyük bir onur ve şeref yaşıyorum. Giresunlular sıcak kanlı insanlar ve Türkiye’nin yeşil ve mavi ile anılan çok müstesna bir şehri bu sıcak kanlı insanlar ile ülkemizden uzakta bir arada olmak çok güzel oldu. Karadeniz Giresunlular Derneği Almanya’da faaliyet yapan çok önemli bir sivil toplum örgütümüz. Yaptığı faaliyetlere bundan sonra desteklerimiz devam edecektir. Bugün aramızda olan bütün dernek mensubu yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hoş geldiler sefa geldiler.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.