Uncategorized

Karadenizliler HES Paneli Düzenledi

 

KARKON (Karadeniz Dernekler Konfederasyonu), KAS-DER-FED (Kastamonu Dernekler Federasyonu) ortaklasa HES Paneli düzenledi.

Akarsularimiz üzerinde Enerji Piyasasi Denetleme Kurulu tarafindan verilen ruhsatlar ile kurulan HES’ler ülke çapinda bas agritmaya devam edince her kanattan sivil toplum örgütleri çikis yollari aramaya devam ediyor.

Karadeniz Bölgesinden 9 il dernekler federasyonu tarafindan kurulan Karadeniz Dernekler Konfederasyonu (KARKON) ilk önemli organizasyonunu yarin Istanbul Bahçelievler Necip Fazil Kisakürek Kültür Merkezi’nde saat 15.00’de HES sorunlari ve sorunun taraflarini bir araya getirecek bir panel düzenledi.


 


 

Konu ile ilgili basin ve televizyon kanallarina yazili bir açiklamada bulunan KARKON genel baskani Tahsin Usta “ Konfederasyonumuz kurucu federasyonlarindan KAS-DER FED (Kastamonu Dernekler Federasyonu)  is birligi ile gerçeklestirmeyi planladigimiz HES sorunlari içerikli paneli Istanbul Bahçelievler Necip Fazil Kisakürek Kültür Merkezi’nde gerçeklestirecegiz.
Konfederasyonumuz kurulusundan itibaren en önemli etkinliklerimizden biriside bu panel olacaktir.
 HES’ler basta Karadeniz olmak üzere ülke çapinda çok büyük bir problemi içermeye basladi, Konfederasyon olarak buna kayitsiz kalamazdik, bu panelde elde edilecek sonuçlar HES’ler hakkinda Konfederasyonumuzun genel görüsünü olusturacak. “ seklinde konustu.

 


Öte yandan Panel programini hazirlayan KAS-DER-FED Genel Baskan H.Selami Çelebioglu “ Kastamonu ve Karadeniz genelinde devam eden HES projeleri bölge halklari tarafindan tedirginlik içinde izleniyor.
Konfederasyonumuz toplantilarinda bu tedirginligi gündeme getirince yönetim kurulumuz bu panel fikrini benimsedi bizde KAS-DER-FED Yönetim kurulu olarak yaptigimiz organizasyon ile bu paneli hazirladik, insallah olumlu sonuçlar elde ederiz. “ diyerek sözlerini tamamladi.


Panel Programi; 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.