Uncategorized

Karamaninin Koyunu Sonra Çikar Oyunu

Karabörk Belediye Baskani Ömer Karaman in Giresun un en çevreci HES insaatini karalama çalismasi basarisizlikla sonuçlandi.

Bir süre önce yaptigi basin açiklamasi ise çevre felaketinden dem vurarak Sengün HES in çalismalarini engellemeye kalktigi iddia edilen Karaman in yaptiklari Görele Sulh Hukuk Mahkemesi nden döndü. Karaman in açiklamasinda yer verdigi, “Simdi sizlere ayni bölgenin 2 adet resim biri HES baslamadan öncesi ve sonrasi karar sizin…” sözlerinin gerçekle alakasi olmadigi ortaya çikti.

“Karaman in koyunu sonra çikar oyunu” atasözüne nazire yaparcasina, Karaman in oyununu Görele Sulh Hukuk Mahkemesi bozdu.

HALIL IBRAHIM SENGÜN DEN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak gazetemize açiklamada bulunan Sengün HES sirketinin Yönetim Kurulu Baskani Halil Ibrahim Sengün sunlara yer verdi;

Çanakçi I Regülâtörü ve Hidroelektrik Santrali ile ilgili olarak Karabörk Belediye Baskani tarafindan basina dagitilan tamamen yalan ve hileye dayali Santral Binasi yeri için önceki ve sonraki hal olarak takdim edilen fotograf yalanini ortaya koymak için bu fotograf 08.08.2009 tarihinde Santral yerinde çekilmis olup hiçbir agacin kesilmedigi çevre katliami yapilmadigi açikça buradan görülmektedir.
Santral yeri agaç olan bölgeden yaklasik 300 m. yukarida olup küçük resimde bu durum açikça görülmektedir.
Santral yeri tamamen dere yatagi içinde olup kesinlikle hiçbir agaç kesilmedigi gibi dere yataginda taskina karsi koruma maksadi ile perde duvar çalismasi yapilmaktadir. Duvar ve demirler küçük resim içinde görülmektedir. Ayrica Görele Sulh Hukuk Mahkemesince kendi talebimiz üzerine Bilirkisi incelemesi yapilmistir. Bilirkisi incelemesi sonucunda hiçbir agaç kesilmedigi ve sadece dere yataginda düzenleme çalismasi yapildigi tespit edilmistir. Belediye baskaninin topluma ve kamu oyuna yalanlar söylemek için fotograf oyunlari ile karalama kampanyasi açtigi açikça belli olmustur. Sirketim ve Sahsim hayatinda haraç vermemistir. Hediye dahi kabul etmemistir. Hele rüsvet kimse isteyememistir. Zaten tarafimizdan böyle talepler kabul edilmemektedir. Bu açiklama bilgi bakimindan gönderilmektedir.
Giresunlular Yatirimina sahip çikacaklardir. Sevgiler, Selamlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.