Uncategorized

Kazalar degerleri bir bir aliyor

GIRESUN da ambülans ile otomobilin çarpismasi sonucu 1 kisi öldü, 4 kisi de yaralandi.
Kaza yerine geç gelen bir ambulans, kaza yapan ambülanstaki yaralilari alip gitti. Agir yaralanan ve uzun süre ambulans bekleyen taksi sürücüsü geç geldigi ileri sürülen ikinci ambulansla kaldirildigi hastanede kurtarilamadi. Çevredekiler ambulansin geç geldigini, agir yarali taksi sürücüsü ile esini yerde birakip ambulanstaki yaralilari alip gittigini öne sürdü.
Kaza dün saat 22.10 siralarinda Karadeniz Sahil Yolu Bulancak Duragi Kavsagi nda meydana geldi. Yusuf Çolak yönetimindeki, 52 FV 155 plakali Ordu Il Saglik Müdürlügü ne ait ambulans, gida zehirlenmesinden fenalasan Hüsnü Asma’yi Korgan Ilçesinden Trabzon KTÜ Tip Fakültesi ne götürürken Turgay Kara yönetimindeki 28 DH 484 plakali otomobille çarpisti. Kazada, ambulans sürücüsü Yusuf Çolak, hemsire Esra Erdal, hasta 27 yasindaki Hüsnü Asma, otomobil sürücüsü 42 yasindaki Turgay Kara ile ve esi Emel Kara yaralandi. Kazanin ambülansin geçis üstünlügü hakkini kullanarak kirmizi isikta geçmesinden kaynaklandigi öne sürüldü. Kazayi gören bazi kisiler, ambulansin uyari isiklarinin yanmadigini, bu nedenle de geçis hakki olan otomobilin durmadigini savundu.
Kazadan sonra yaralilar için istenen ambulans yaklasik 30 dakika sonra geldi. Gelen ambulans kaza yapan ambulansin hafif yarali personeli ile hastayi alinca çevrede toplananlar bu duruma tepki gösterdi. Gelen ambulansin agir yarali otomobil sürücüsü Turgay Kara ve esi Emel Kara yerde yatarken çarpisan ambulanstaki hasta ve hafif yarali görevlileri aldigini savundu. Gerginlik üzerine polis çevrede toplananlari uzaklastirdi.
Otomobil sürücüsü Turgay Kara ve esi Emel Kara göndeliren ikinci ambulansla Giresun Prof.Dr. Ilhan Özdemir Devlet Hastanesi nde kaldirildi. Internet kafe isletmecisi olan Turgay Kara müdahalelerele ragmen kurtarilamadi. Ögretmen Emel Kara ile kaza sirasinda ambulansta bulunan hasta Hüsnü Asma nin durumlarinin agir oldugu bildirildi. Kaza ile ilgili sorusturma sürdürülüyor.

 
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.