Uncategorized

Kemal Kiliçdaroglu Giresun Güce den Seslendi

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, Basbakan Recep Tayyip Erdogan in partisine yönelik sözleriyle ilgili, “Çikmis bize eskiya demis. Allah askina bizim eskiyalikla ne alakamiz var? Elimizde silah, agzimizda kem söz mü var? Eskiyalik bu degildir. Eskiyalik vatandasa konusma hakki vermemektir, vatandas derdini anlattiginda al anani da git demektir. Eskiyalik Meclis teki milletvekiline konusma hakki vermemektir” dedi.Kiliçdaroglu, Giresun un Güce Ilçesi nde parti otobüsünün üzerinden vatandaslara hitap etti.


Konusmasina, Güce ye ilk kez bir genel baskanin geldigini ifade ederek baslayan Kiliçdaroglu, kendisinin vatandasa her yere gidecegi ve derdini dinleyecegi sözünü verdigini hatirlatti. Dün Ordu da konusma yaptigi sirada meydandaki Ak Parti teskilat binasinda bulunan partililere de selam gönderdigini anlatan Kiliçdaroglu, “Onlara da selam söyledim. Çünkü ben bize oy vermeyen vatandaslarima da saygi duyuyorum. Ben dün AKP nin degerli üyelerine miting meydanindan selam gönderirken Sayin Basbakan çikmis bize küfretmis. Müslüman adama küfretmek yakisir mi? Agzindan kötü söz yakisir mi? Size sikayet ediyorum daha fazla konusursa agzina biber sürecegim” diye konustu.


“Insani sevmek, güzel seyler söylemek, umut vaat etmek varken Basbakan Erdogan in CHP ye eskiya dedigini” ifade eden Kiliçdaroglu, söyle konustu:
“Çikmis bize eskiya demis. Allah askina bizim eskiyalikla ne alakamiz var? Elimizde silah, agzimizda kem söz mü var? Eskiyalik bu degildir. Eskiyalik vatandasa konusma hakki vermemektir, vatandas derdini anlattiginda al anani da git demektir. Eskiyalik Meclis teki milletvekiline konusma hakki vermemektir. Vekiller konusmak istiyor konusturmuyorsun, millete derdini anlattirmiyorsun. Milletvekili derdini anlatacak, kanunla ilgili derdini anlatacak, hayir, konusma … Ben konusmayacaksam milletin derdini nasil dile getiririm. Kim eskiya kim yurtsever, kimin ülkenin çikarlarini savundugunu, kimin ülkeyi pazarladigini bilin diye anlatiyorum. Kimin inançlara saygili, kimin ülkeyi kaynastirmak, bilestirmek ve kimin ülkeyi bölmek istedigini bilin diye anlatiyorum.”


Vatandaslardan dertlerine çare bulamayan iktidardan sandikta hesap sormalarini isteyen Kiliçdaroglu, meydanda bulunanlarin “sandikta hesap soracagiz” sözleri üzerine de “(Sandikta hesap sorariz) dediniz ya, simdi korkarim Recep Bey, Güceliler de eskiya oldu diyecek” dedi. Kiliçdaroglu, Ak Parti iktidarinin “bereketsiz” oldugunu, halka degil kendilerine çalistiklarini savundu.


Kemal Kiliçdaroglu, Güce ye gelmeden önce Giresun un Piraziz Ilçesi nde de bir kahvehanede sivil toplum örgütleriyle toplanti yapti.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.