SON DAKİKA!

Kenan Tatlı, Fikri Bilge’ye 10 Yıl Giresun’a Ne Yaptınız?

Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun il Başkanı Fikri Bilgenin Giresun Belediyesine yönelik yapmış olduğu eleştirilere sert bir şekilde cevap verdi.

Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı; ‘Giresun Belediyesinde 10 yılda bırakmış olduğunuz enkazı, yapmış olduğunuz tahribatları, har vurup harman savunduğunuz mali yapının sıkıntılarını, AK Parti Belediyesi yeni yeni topluyor. Hayal dahi edemediğiniz projeler iki yıllık gibi kısa bir süre içerinde uygulamaya konuldu. Giresun’daki değişime vatandaşlarımız bire bir şahit olurken, gündemi her zamanki gibi başka yerlere taşıma gayretini ancak Chp nin yapabileceğini’ söyledi.

Kenan Tatlı; ‘Partimizden Giresun Beelediye Başkanı seçilen Aytekin Şenlikoğlu’nun yönetimiyle birlikte göreve geldiği ilk günden bugüne dağınık halde olan bir belediyeyi, kimin hangi görevde çalıştığı dahi belli olmayan personel yapısını, bırakın proje yapmayı, maaşların dahi ödenemeyecek duruma gelmiş bir belediyeyi, kısa bir dönem içerisinde toparlayıp ayağa kaldırdığını gördük. Seçim öncesi vaat edilmiş birçok proje uygulandı birçoğu da şuan devam ediyor. Ve ayrıca planlanmış projeler de yapılmak için bekliyor. Bu projeler içerisinde belediyenin kendi kaynaklarından yaptığı Bulancak durağı, Sahil aydınlatma, Kale aydınlatma ve Makine ikmal tesisleri gibi toplam bedeli 75 milyona yaklaşmış 17 ayrı proje ve çalışma uygulamaya konuldu. Ayrıca Plajlar bölgesi 1.etap Yeni Hizmet binası, Bisiklet yolu, Cephe iyileştirme Spor sahaları gibi çalışmalarına devam edilen ve toplam bedeli 45 milyonu bulan 7 ayrı projede inşallah yakın bir zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Siz bırakın bu halk için hizmet ve proje yapmayı, daha Avrupa birliğinin verdiği Atık Su projesi ile ilgili 30 milyon Euro değerinde hibe projesini elinize yüzünüze bulaşırdınız. Ama Aytekin Şenlikoğlu ve yönetimi, o 30 milyon Euro luk hibeyi çok yakın bir zamanda belediyeye kazandıracak ve atık suyla ilgili proje çalışmalarına başlayacak’ dedi.

AK Parti Giresun İl başkanı Kenan Tatlı, sözlerine şöyle devam etti; ‘Bunlar belediyenin yapmış olduğu ve devam ettirdiği çalışmalar. Birde planlanmış ve uygulamaya konulacak Galericiler sitesi, Sebze hali, Fındık tüccarları merkezi, Hayvan pazarı gibi 20’yeyakın ve 110 milyon bedeli olan projeler var. Onlarda diğerleri gibi planlandığı şekliyle Allah’ın izniyle uygulanacaktır. Ayrıca belediyenin kredi kullandığını, borç yaptığını söylüyorlar. Eğer siz bir yerde iş yapıyorsanız, bu şehir için yatırım yapıyorsanız, orada kredi de kullanırsınız bunda sorun yok, önemli olan belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu döneminde şuana kadar 120 milyon TL’ye yakın bir yatırım var, personele maaş ödemesi de aksatılmadan yapılıyor, ayrıca diğer ödemelerde planlandığı şekliyle yapılmaktadır’.

AK Parti Giresun İl Başkanı Tatlı; ‘İtfaiye binasını hal binasını biz yaptık diyorsunuz, 225 milyon borç bırakıp 10 yılda; 10-15 milyon bedeli olan projeler lemi övünüyorsunuz? Peki diğer borçve harcamaları hangi proje için nereye kullandınız? Komik olmaya gerek yok, sizin övündüğünüz bu çalışmalar AK Parti belediyesinin yapmış ve yapacak olduğu onlarca projelerin içerisinde devede kulak misali kalmaktadır. Belediyemizin son iki yılda yaptığı 17 projenin bedeli bile 120 milyon TL’dir. Çöp konusuna gelince; bununla ilgili belediyemiz tarafından yakın bir tarihte açıklama yapılmıştı ama şunu söyleyebilirim; 2009 yılında dachp belediyesi olarakgöreve geldiğinizde bu sorunu çözeceğiz. Döneminiz üzerinden 10 yıldan fazla süre geçti. Karadeniz’in tek çöp dağını siz oluşturdunuz. Şehrin tüm çöplerini bu alana döktünüz, çevreye ve denize verdiğiniz zararı Giresun halkı asla unutmayacaktır. İnşallah AKparti belediyesi olarak tahkimat süresi bittikten sonra çöp alanı, 42ve. 47alay parkının ve çiçek kokularının olduğu, çocukların koştuğu, halkımızın vakit geçirebildiği cazibe yeri haline dönüştürülecektir. Hiç bir kimsenin belediyemizle, şehrimizin geleceği ile ilgili her hangi bir endişesi olmasın. Aytekin Şenlikoğlu ve yönetimi bu şehre hizmet etme uğruna, 2028 hedefleri doğrultusunda çalışmalarını emin adımlarla sürdürmektedir ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.