SON DAKİKA!

KENTSEL DÖNÜŞÜM KÜMBET YAYLASINA ULAŞTI

Bakanlar Kurulu Kararı ile Turizm Merkezi ilan edilen Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Kümbet köyünde kentsel dönüşüm için Giresun İl Genel Meclisinde karar alındı.

Giresun İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantısında Giresun’un önemli turim alanları içerisinde yer alan Kümbet köyünde kenstel dönüşüm yapılması için karar alındı.

İl Genel Meclisi Ekim ayı gündem maddeleri arasında yer alan Kümbet köyündeki proje hakkında bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel “Bakanlar Kurulu Kararı ile Turizm Merkezi ilan edilen Dereli’nin Kümbet köyü merkezinde mevcut yapılaşmalar önemli bir turizm merkezine yakışmayan gelişi güzel yapılmış, büyük ölçüde ekonomik ömrünü tamamlamış binalardan oluşmaktadır. Büyük çoğunluğu imar yoluna tecavüzlü olan ve görüntü kirliliği oluşturan binaların kaldırılarak yerine idaremizce imara,çevreye ve doğaya uygun yeni ticaret merkezleri yaptırılabilmesi için bazı taşınmazların satın alınması gerekmektedir. Dolayısıyla burada hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden kentsel dönüşüm gerçekleştirilmesi projelendirilmiştir” dedi.

Giresun turizminin geliştirilmesi adına önemli bir yatırı projesi olduğunu değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz ise; “Söz konusu projenin bütün yaylalarımızda turizm adına yapılmasını temenni ediyoruz. İlimizin geleceğin turizmde olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda yapılan ve yapılacak her türlü projeye destek veriyoruz”dedi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından alınan karar oy birliği ile kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.