SON DAKİKA!

Kerim Aksu 2 Yili Degerlendirdi

Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, “Katilimci, seffaf, halkla bütünlesen bir yönetim anlayisi içinde hizmet üreterek 2 yilimizi geride biraktik” dedi.


 


 

Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu ve kurmaylari  belediye meclis salonunda iki yillik baskanlik dönemini degerlendirdi. 29 Mart Mahalli Idareler Seçimi öncesi 33 vaatte bulundugunu animsatan Aksu, 2 yil içerisinde bunlardan 22 sini gerçeklestirdigini aktardi.

Iki yillik dönem içerisinde birçok önemli projelere imza attigini dile getiren Aksu,”25 yil boyunca söz verilen Kadinlar Pazari Projesi nin 1 yil gibi kisa bir zamanda temellerini attik. Bu projenin gerçeklesmesi ile Gazi Caddesi trafigi bu bölgeye kaydirilarak, cadde üzerinde rahat alisveris yapilabilecek ve bu bölge cazibe merkezi haline gelerek sehrimize yakisir bir görüntüye kavusacak. Kentimizin çagdas bir görünüme kavusmasi için Fevzi Çakmak Mahallesi Kentsel Dönüsüm Projesi ni baslattik.  Zeytinlik Semti nde Dik Sokak, Sokak Sagliklastirma ve Kentsel Tasarim Projesi ni hazirladik. Yapilan çalismayla, alanin kent dokusu ve sivil mimarisine ait özelliklerin korunmasini saglayacak önerilerin yani sira, plan uygulama sürecinde bu özelliklerin canli tutulmasini saglayacak kullanim önerileri de getirilerek alanin turizm ilgi merkezi olmasini hedefledik. Sel felaketi sonrasi Bulancak Duragi ve çevresi düzenlenerek altyapisi ve üst yapisi ile kent girisimiz modernize edildi. 24 yilda yapilan kamulastirmanin 2 katini 20 ayda gerçeklestirerek Kent Meydani için önemli bir adim attik. Sehrimizin en islek yerinde bulunan ve caddeleri birbirine baglayan Tabaklar Sokak taki mevkiinde yapilmasi planlanan proje ile baglanti yolu genisletilerek, park ve balik pazari yapilacak” diye konustu.

 

Aksu, iki yillik döneminde altyapiya büyük önem verdiklerini vurguladi. “Giresun da 1 yillik süreçte önemli derecede alt yapi çalismalari gerçeklestirdik” diyen Aksu, ”Teyya-redüzü, Aksu, Güre mahallelerine yaptigimiz yagmursuyu ve kanalizas-yon çalismalari sayesinde sel felaketlerinin önüne geçtik. Söz verdigimiz gibi Kayadibi ve Samanlik-kirani mahallelerini kanalizasyon hattina kavusturduk. Batlama , Çaykara, Çitlakkale, Alinca, Haci Hüseyin, Gedikkaya ve Kale mahallelerinin yillardir bitmeyen altyapi sorunlarini yapmis oldugumuz çalismalarla sona erdirdik. Batlama, Küçük Sanayi Bölgesi nde yillardan bugüne kanayan yarasi olan her yagista su baskinlariyla ugrasan Küçük Sanayi esnafi alt yapi çalismalarimizla rahat bir nefes aldi. Çaykara mahallesinde yillardir çirkin bir görüntü olusturan ve su kaynaklarini kirleterek hastaliklara davetiye çikaran, yaz aylarinda kötü koku saçan kanalizasyon sorununu alt yapi çalismalariyla çözdük. Yaptigimiz planli altyapi çalismalari ile Küçük Güre Deresi ni yagmur suyunu kanalizasyondan arindirdik. Deremiz artik temiz akiyor. Daha birçok mahallede çok önemli projeler gerçeklestirdik”
Yaptiklari çalismalar ile basta Çitlakkale, Aksu, Kayadibi, Çaykara ve Gedikkaya mahalleleri olmak üzere tüm mahallelerde yasanan su sikintilarini giderdiklerini ifade eden Aksu, yine yillardir hizmet alamayan sokaklarin ilk kez hizmet gördügünü savundu. 

Giresun Belediyesi olarak, üstyapi çalismalari olarak da, yeni yollar, asfalt, betonlama ve parke çalismalarinda da önemli islere imza attiklarini vurgulayan Aksu, çalismalarin hizla sürdürüldügüne dikkat çekti.

 

Aksu, Gedikkaya mahallesinde bulunan akaryakit dolum tesisinin bulundugu alanin, ilgili firma tarafindan Giresun Belediyesi ne tahsis edildigini, bölgede yeni otogar yapilacagini sözlerin ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.