DÜNYA

KERİM AKSU ALMANYA’DA GALATASARALILARLA BULUŞTU

Bir süredir Bremen Galatasaralılar Derneği ile “Dost eli”  kampanyasına destek olan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu dernek yöneticilerinin daveti üzerine dün Bremen’e gelerek kampanyayı yerinde gördü.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Bremen Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin gerçekleştirdiği geleneksel “Dosteli yardım kampanyasını” yerinde görmek amacıyla Bremen’e geldi.

kerimaksubremengalatasaray

Kerim Aksu, eşi Müge Aksu ve Giresun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir, Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Küşneci tarafından düzenlenen toplantıda, Bremen ve çevresinde yaşayan hemşerileri ile buluştu.

Kerim Aksu burada yaptığı açıklamalar da ailesinin 1969 yılından beri Stuttgart’ta yaşadığını ve kendisinin de bir gurbetçi çocuğu olduğunu ifade etti, iki kardeşinin Alman vatandaşı olarak bu ülkeye yerleştiğini, kendisinin ise Türkiye’yi tercih ettiğini anlattı.

Kerim Aksu, üç ay önce Giresun belediyesini ziyaret eden Galatasaray Taraftar Derneği Başkanı Hasan Küşneci’nin daveti üzerine Bremen’e geldiklerini belirterek, Küşneci’ye düzenlediği yardım eli yardım kampanyasından dolayı teşekkür etti.

bremenkerimaksu

Bremen’de bazı Türk işadamlarıyla görüşme imkanı bulduğunu ifade eden Kerim Aksu, “Bir dağlık bölgede olan Giresun’umuzun  enerji sarfiyatı çok fazla. Bunun için ağırlıklı olarak enerjiyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Burada rüzgar enerjisi ile ilgili bir çalışma başlattık. Bunun dışında yeni öğrenmiş olduğumuz topraktan enerji konusunun çalışmasını da yapmayı planlıyoruz. Bu bağlamda Almanya ziyaretimiz yoğun ve verimli geçtiğini söyleyebilirim” dedi.

Kerim Aksu, Giresun’da yaptıkları yardım kampanyaları hakkında bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.