SON DAKİKA!

KERİM AKSU BALIKÇILAR İLE VİRA BİSMİLLAH DEDİ

Giresun Kumyalı Balıkçı Barınağı’na giden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bereketli, bol kazançlı bir balık sezonu dileğinde bulundu.

15 Nisan’da başlayan balık av yasağının 1 Eylül’de sona ermesi nedeniyle balıkçıları ziyaret eden Belediye Başkanı Kerim Aksu, Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şükrü Galafat’tan yeni sezon öncesi bilgi aldı.

Balık sezonu için hazırlık yapan balıkçılarla görüşen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, balıkçılığın masraflı, riskli bir meslek olduğuna dikkat çekti. Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “ Bilindiği gibi dün 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladık. Bu ülkenin bir daha kurtuluş günü olmasın. Bugün Türkiye’nin bütün limanlarında aynı heyecan ve telaş var. Bu gece balıkçılarımız demir alıp denize açılacaklar. Bu meslek pahalı ve riskli. Yeni balık sezonunun bereketli ve bol kazançlı geçmesini diliyorum. Balıkların bol olması , halkımızın uygun fiyata balık yemesini sağlayacak. Bol balık olması için denizlerimizi iyi kullanmalıyız. Balık türlerini korumalıyız.” Giresun Kumyalı Balıkçı Barınağı’nda 15 büyük balıkçı gemisi, 85 küçük balıkçı teknesi bulunduğu, yaklaşık 300 kişinin balıkçılıkla kazanç sağladığı kaydedildi. Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun balıkçı barınağı ziyaretine, Başkan Yardımcıları Orhan Kurt, Murat Ersoy, Hasan Hilmi Erzincanlı, Mustafa Saraydemir, Belediye Meclis Üyeleri, bazı daire müdürleri ve balıkçılar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.