SON DAKİKA!

KERİM AKSU BEYAZ BASTON VE SAAT HEDİYE ETTİ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen Dünya Beyaz Baston ve Görme Engelli günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, görme engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Görme Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Yazar “Giresun’da iki bayramı bize bir arada yaşatan Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu’ya huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Görme Engelliler Derneğimizin kurulduğu günden itibaren tüm engellilerimizin yanında olan başkanımız şuanda Gazi caddesine yapmış olduğu görme engelliler için yürüyüş parkuru için kendilerine ayrıca sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Dernek Başkanı Hüseyin Yazar’dan sonra bir konuşma da görme engelli Hasan Elmas yaptı. Hasan Elmas “Her yıl 15-22 Ekim tarihleri arasında geleneksel olarak kutlanan beyaz baston haftasını bu yıl Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle 3 gün erkene almak zorunda kaldık. Öncelikle benimle aynı kaderi paylaşan tüm görme engelli kardeşlerimin bu özel haftalarını en içten dileklerimle kutluyorum. Haftanız, haftamız kutlu olsun diyorum. Her görme engelliye bir baston, bir konuşan saat projesi kapsamında bizlere destek veren Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve ekibine şükranlarımızı sunarım. Geldiğiniz ve bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Giresun Belediyesi olarak, engellilere büyük önem verdiklerini kaydeden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise şöyle konuştu,”Giresun’da engellilere yönelik bir çok projeye imza attık. Tüm çalışmalarımızı onları düşünerek yapıyoruz. Karadeniz bölgesinde bu kadar engellilere yönelik çalışmış bir belediye yok. Gazi Caddesi’nde sizler için görme engelli yolu yaptık. Biraz önce bir arkadaşımız 14 yıl sonra ilk kez Gazi Caddesi’ne çıktığını söyledi. Bu caddeler sadece engelli olmayanların değil, sizlerinde caddesidir. Sizleri mutlu etmenin, yaşamınızı kolaylaştırmanın gururunu taşıyoruz.Sizler bu toplumun bir parçasısınız. Unutmamak gerekir ki, bizler de birer engelli adayıyız. Ben bu düşüncelerle bu anlamlı haftanızı kutluyor, saygılar sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Kerim Aksu görme engelli vatandaşlara beyaz baston ve konuşan saat hediye etti.

Atatürk Meydanı’nda görme engellilerle bir araya gelen Kerim Aksu, burada uzun süre vakit geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.