SON DAKİKA!

KERİM AKSU BRÜKSEL’DE

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Belçika’nın Başkenti Brüksel’de AB Komisyonu ve Bölgeler Komitesi ile Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından hazırlanan Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası etkinliğine katıldı.

30 ülkeden 180 temsilcinin katıldığı toplantılarda, şehirlerin gelişmesi, karşılıklı işbirliği, proje değişimi konularını ele alınıyor.

Brüksel’de başlayan ve yarın sona erecek olan toplantılarda genel görüşmelerin dışında, Türkiye’den ve Avrupa’nın değişik ülkelerinden katılımcı belediye başkanları yuvarlak masa toplantıları yaparak, ortak çalışma alanları, AB sürecinde yerel yönetimlerin etkilerini değerlendiriyorlar.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, AB sürecinde yerel yönetimlerin büyük bir sorumluluk üstlendiğine dikkat çekerek, Türkiye’nin birçok belediyesinin örnek projelerle öne çıktığını, Giresun’un bu toplantılara 2014 yılında ev sahipliği yaparak AB Yerel Yönetimler Komitesi’nde yakından tanınıp bilindiğini ifade etti.

Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası etkinliğine katılan belediye başkanları ve temsilciler, yarın Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenecek “ AB Genişleme Sürecinde Kent Diplomasisi” konulu panelin ardından ülkelerine dönecekler. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun yönetim kurulu üyesi olduğu Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) yetkilileri, toplantılarla ilgili sonuç raporlarının hazırlanarak, katılımcı ve üye belediyelere gönderileceğini bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.