SON DAKİKA!

KERİM AKSU DİRİLER KADAR ÖLÜLERİDE DÜŞÜNÜYOR

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Giresun’da yaşayan halkının daha rahat edebilmesi için gece gündüz çalışırken hak vaki olup ahirete göç edecek hemşerilerininde ebedi alemende kalacakları mezarlıklarının inşaası için bir dizi kararı yürürleye koydu.

Giresun’un şehir mezarlığı sorunu çözüme kavuşturmayı planlayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Önümüzdeki 20 yıllık ihtiyaca cevap verecek olan yeni şehir mezarlığının temelini atmayı planlıyor.

Gedikkaya Mahallesi’nde bulunan şehir mezarlığının % 90’lık bir bölümünün dolması ve geriye kalan % 10’luk alanında önümüzdeki 1 yıldan daha az bir süre yeteceğinden dolayı yeni bir şehir mezarlığı ihtiyacı doğuyor.

İhtiyacın giderilmesi için Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun talimatı ile yeni mezarlık yeri çalışmaları başlatıldı. Hazırlanan çalışmalar kapsamında belediye bünyesinde bulunan Samanlıkkıranı Mahallesi Kamberli Sokak mevkiindeki alanın mezarlık alanı olarak kullanılmasına karar verildi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Karabey Karaman ile beraber yeni mezarlık arazisinde incelemelerde bulundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu şunları söyledi; “1950’li yıllarda Gedikkaya Mahallemizde hizmet vermeye başlayan şehir mezarlığı günümüz itibarıyla kapasitesini doldurmak üzere. Tahmini olarak 1 yıldan daha az bir süre içinde boş olan alanlarda dolacak ve ortaya büyük sıkıntılar çıkabilecek. Bizde Giresun Belediyesi olarak meydana gelebilecek sorunların erkenden önlemini almak için yeni bir mezarlık alanı araştırması yaptık. Yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda ise Samanlıkkıranı Mahallemizde bulunan belediyemize ait arazinin mezarlık alanı yapılmasına karar verdik.”

Yeni mezarlık alanının yaklaşık 20 yıllık bir ihtiyaca cevap vereceğini belirten Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu sözlerine şöyle devam etti; “Ölüsüne sahip çıkmayan, dirisine de sahip çıkmaz. Bizler bu bilinç ve anlayış içerisinde çalışıyor, şehrimize ve vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Belediyemiz Mezarlıklar Müdürlüğü bu bağlamda birçok yeni çalışmalara imza attı. Mezarlıklarda yapılan çalışmalar ile Giresun şehir mezarlığı Doğu Karadeniz’de örnek oldu. Yeni şehir mezarlığı alanında hızlı bir şekilde fizibilite çalışmalarına başlanacak. Ardından alt yapısı ve çevre düzenlemeleri yapılacak. Mevcut mezarlığımızın tamamının dolmasının ardından, Samanlıkkıranı Mahallesi’nde ki yeni şehir mezarlığı hizmete girecek. Şehrimize hayırlı olsun.”

Yeni mezarlık alanında incelemelerini tamamlayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Mezarlıklar Müdürü Karabey Karaman, Cumhuriyet Mahallesi mezarlığına giderek burada yapılması planlanan istinat duvarı ve çevre düzenleme çalışmaları öncesi incelemelerde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.