SON DAKİKA!

Kerim Aksu Giresun a Seslendi

Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu Giresun un Dereli ilçesi Tamdere köyü mevkiinde meydana gelen terör olayindan ötürü tüm Giresun halkinin ev ve is yerlerini Türk bayraklariyla donatmasini isteyerek ülkenin bugünlerde birlik ve beraberlige daha fazla ihtiyaç duyduguna isaret etti.


Dereli de meydana gelen hain pusuyu ve ülkedeki terör destekçilerine tepki göstermek adina tüm Giresun halkini bayrak asmaya davet eden Aksu, ” Biz belediye hizmet binasina Türk bayragi asarak bu hareketi baslattik. Halkimiz da bu konuda sag duyulu davranip ev ve is yerlerine Türk bayragi asarak; sonuncusu ilimizde meydana gelen terör olaylarini kinamali ve bu konudaki kararliligini göstermelidir. Kimse unutmasin ki bizler emperyalist devletlere karsi verilen milli mücadeleye iki gönüllü alay çikaran bir ilin çocuklariyiz ve çagdas Türkiye Cumhuriyeti ne sonuna kadar sahip çikacagiz.” dedi.


Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu Giresun un Dereli ilçesi Tamdere köyü mevkiinde meydana gelen mayin patlamasi sonucu bir astsubayin sehit olmasi, iki erin de yaralanmasi nedeniyle üzüntü duyduklarini belirterek yarali askerler için acil sifalar diledi.


Ilimizde meydana gelen mayin saldirisinin haince hazirlanmis bir tuzak oldugunu ifade eden Aksu, “Bu olay hepimizi derinden üzmüstür. Ülkemizin bütünlügünü bozmayi amaçlayan hain eylemler ve onlarin destekçisi olan kisiler, bugüne kadar oldugu gibi bundan sonra da kesinlikle amacina ulasamayacak ve halkimizdan tokati yiyeceklerdir. Ben yaralanan iki Mehmetçigimize acil sifalar diliyorum. Sehit basçavusumuzu da saygiyla aniyor, ailesine ve tüm Türk milletine bassagligi diliyorum” dedi.


(HABER AL)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.