SİYASET

KERİM AKSU HASAR TESPİTİ YAPTI

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, önceki gün denizde meydana gelen dev dalgaların tahrip ettiği Kumyalı Cumhuriyet Parkı’nda hasar tespitinde bulundu.

Giresun Belediye ekiplerinin Pazar gününden beri çalışmaları yürüttüklerini belirten Başkan Kerim Aksu, “Giresun Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle buradayız. Fen İşleri, Park Bahçe ve Su kanal Müdürlüklerimizden oluşturduğumuz 100 kişilik ekip hasar onarımı bitene kadar burada çalışmalarını sürdürecekler. Burayı eski haline kavuşturacağız. İşletme sahiplerinin de büyük hasarları var. İşletmelerin sigortalı olması ve sigortanın da hasarların bir bölümünü karşılıyor olması sevindirici bir durum. İşletmelerin 250-300 bin lira gibi ciddi oranda zararları var. İşletme sahiplerine ve Giresun’a geçmiş olsun diyorum. Tek tesellimiz can kaybı olmadan bu afetin atlatılmış olması. Karadeniz’de maalesef sahil kesiminde bu tarz olayları yaşamak mümkün. Çünkü doğa kendinden alınanı geri almak için 10 – 15 yılda bir bu tarz afetlere sahne oluyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.