SON DAKİKA!
kerimaksucesmeyiactimezarlik

KERİM AKSU HEM DÜNYA HEM AHRET İÇİN ÇALIŞIYOR

Giresun Belediyesinin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) den seçilen belediye başkanı Kerim Aksu kendisine güvenen Giresun halkını yanıltmadan hizmetlerine devam ediyor.

kerimaksucesmeyaptiranteyze

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Yeni Mezarlıkta eşi Kazım Sarıkaya adına bir çeşme yaptıran Hayırsever Semiha Sarıkaya’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.

Görev süreleri boyunca mezarlıkta bir çok yenileme çalışması yaptıklarını belirten Başkan Aksu yaptığı konuşmada, “Yeni mezarlığımız eskisinden daha modern ve şık bir görünüme kavuştu. Her mezarlığımız pırıl pırıl ve tertemiz. Buradaki mezarlığımıza bir katkı da Semiha teyzemiz tarafından sağlandı. Mezarlığımıza yeni bir çeşme ve korkuluk kazandırdı. Bizde bu hizmetlerin olduğu bölgeye yeni bir giriş kapısı ve yeni bir oturma alanı yaparak daha da anlam kazandırmaya çalıştık. Ben kendisine tüm halkımız adına çok teşekkür ederim. Bu tür hayırseverlerimizin bizlere katkı vermesi bizleri daha da güçlendiriyor.” dedi.

Plaket için Başkan Aksu’ya teşekkür eden Semiha Sarıkaya ise, “Burada yatan eşimin adına bir çeşme yaptırdım. Bu benim ve eşim için çok gurur ve onur verici bir şey. Ben Belediye Başkanımıza ve ekip arkadaşlarına bize gösterdiği yer için ve çeşmenin yapımı sırasında verdiği yardımlardan dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca şehrimize böylesine güzel bir mezarlık kazandırdığı için de şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Mezarlığın kuzeyinde bir alan satın aldıklarını ve ve bölgede cami bulunmadığından dolayı buraya bir cami yapacaklarını da ifade eden Aksu ayrıca, artık halkın mezarlığa geldiğinde namazını kılabilecekleri bir camisi olacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.