SON DAKİKA!
giresunkurmaylarile3yil

KERİM AKSU; HESABI GİRESUN HALKINA VERİRİM

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “ Amacım iktidarı değil, halkı mutlu etmek. Biz halkı mutlu etmek için çabalıyoruz” dedi.

3YİLİDEGERLENDİRME

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, beraberinde başkan yardımcıları ve kurmayları ile  bir restaurantta düzenlediği basın toplantısında 3 yıllık görev süresini değerlendirdi.

Bir basın mensubunun, AK Parti’liler tarafından belediye çalışmalarının sürekli eleştirilmesinin hatırlatılması üzerine Aksu,” Amacım iktidarı değil, halkı mutlu etmek. Biz halkı mutlu etmek için çabalıyoruz. Yaptığımız çalışmalardan neden rahatsızlık duyuyorlar ki. Neden hizmetlerimizden memnun değiller. Bu kente hizmet ettiğimiz için mi rahatsızlık duyuyorlar.  Bizim tüm çabamız halkımızın daha iyi, daha mutlu yaşaması için. Tüm çabamız halk için. Ben halkın oyları ile buraya geldim. Tabi ki onlar için çalışacağım. Tek hesap vereceğimde halk ve kanundur.  Ben kişileri mutlu etmekle hükümlü değilim” diye cevap verdi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, yaptığı hizmetlerin Giresun halkının takdirini kazandığını vurguladı.
Aksu, 2009 Mahalli İdareler Seçimi’nde kendisinin 23 binin üzerinde oy aldığını hatırlatarak,” Giresun halkı bizim yaptığımız hizmetleri takdir topluyor. Bunu son yapılan anketlerde de görebiliyoruz. En son yapılan anketlerde halkımızın 2009 seçimlerinde verdiği desteğin artarak sürdüğünü görebiliyoruz”  dedi.

3 YILLIK GÖREV SÜRESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Belediye Başkanı Kerim Aksu, katılımcı, şeffaf, halkla elele bir yönetim anlayışı içinde çağdaş ve akılcı hizmet üreterek 3 yılı geride bıraktıklarını söyledi.
Aksu, 2009 Mahalli İdareler Seçimi öncesi Giresun halkına 33 proje vaadinde bulunduğunu dile getirerek, şunları aktardı:
“33 vaadimizin 26’sını yerine getirdik. Üçü üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Henüz 4 projeye ise önümüzdeki dönemlerde başlayacağız. Giresun hal-kına ne söz verdikse yerine getiriyoruz”
“Halkla el ele vererek çalışıyoruz” diyen Belediye Başkanı Aksu, şöyle konuştu:
“Her zaman halkımızın içinde yeraldık. Onların sıkıntılarını birebir dinleyerek sorunlara çözüm ürettik”
Giresun’un nüfusunun yaptıkları çalışmalar sonucu 100 bini aşmasını sağladık-larını vurgulayan Aksu, yine alt ve üstyapı ile içmesuyuna ciddi yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Atapark, Eski Hal ve Yeni İtfaiye Müdürlüğü Hizmet Binası Projeleri’ni hayata geçirdiklerini anımsatan Başkan Aksu, yine sosyal, kültürel ve sportif birçok ilke imza attıklarını dile getirdi. İl Özel İdaresi ile belediyeye ait 2 bin 700 metrekarelik arazi ile eski Kültür Sitesi binasının olduğu alanı takas ettiklerini aktaran Başkan Aksu, buraya yeni bir konservatuar binası ile büyük bir meydan yapacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.