SON DAKİKA!
giresunbelediyesi

KERİM AKSU İŞÇİLERİNİ MEMNUN ETTİ

Giresun Belediyesi işçileriyle toplu sözleşme yaptı.180 çalışan için yapılan toplu sözleşme 2 yıl geçerli olacak.

belediyetopluissızlesme

Giresun Belediyesi işçileriyle toplu sözleşme yaptı.
180 çalışan için yapılan toplu sözleşme 2 yıl geçerli olacak. Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve Belediye İş-Sen Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Tüm Bel-Sen Giresun Şube Başkanı Erdem Mert’in de katıldığı toplu sözleşmeye yoğun bir katılım oldu. Tüm Bel-Sen Giresun Şube Başkanı Erdem Mert konuşmasında, kendilerinin toplu sözleşmeyi belli bir noktaya getirdiklerini söyledi Mert “Biz toplu sözleşmeyi belli bir noktaya getirdik. Bizi mağdur etmeyeceğini iyi bir rakam vereceğine güvenim tamdır. Giresun Belediye Başkanı torba yasayı uygulamamış hiçbir çalışanını başka kurumlara dağıtmamıştır. 180 çalışanı kapsayan toplu sözleşme 2 yıl geçerlidir” diye konuştu.

Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ise “Gerçekten Karadeniz bölgesinde zor bir süreç yaşamaktayız. Ülkemizde de zor bir süreç yaşıyoruz bu zorluğu paylaşırsak azalır, azaltmamız lazım. Bugün sendikalar üzerine yoğun bir baskı var. CHP’li belediyeler üzerine bir baskı var, bugün devler imkanlarıyla yapılmayan şeyleri benim arkadaşlarım mucizevi bir şekilde yapıyor” dedi

giresunbelediyesikerimasutopluissozlesmesi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da işçi ücretlerine ilk yıl için yüzde 13, ikinci yıl içinde yüzde 14 zam yapacağını söyledi. Aksu “Her zaman işçiden yana tavır aldık. İşçinin de bizden yana tavır almasını bekliyoruz. Bizim arkamızda ağalar beyler yok. Biz size güvenerek buralarda bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.