SON DAKİKA!

KERİM AKSU TEŞVİK YASASI KONUSUNDA UYARDI

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Teşvik yasası uygulama süresinin mutlaka uzatılması gerektiğini belirterek, uzatılmadığı takdirde Giresun ekonomisinin ve şehir halkının büyük kayıplar yaşayacağını dile getirdi.

giresunbelediyebaskanikerimaksu

5084 Sayılı Yatırımların ve İstihdamın Teşvik yasasının kaldırılmasının sosyal, kültürel ve ekomomik bir çok olumsuzluğa neden olacağını ifade eden Aksu, “Giresun ekonomisi Fiskobirlik, Seka, Sunta Fabrikası gibi bir çok kurum ve fabrikanın kapatılmasıyla zaten oldukça küçülmüştür. Şehrimizin sahipsizliğinden dolayı da hiç ilerleyememiş aksine sürekli geriye gitmiştir. Şimdi de Teşvik yasasının kaldırılması söz konusu. Bu durum şehrimizin mevcut ekonomisini daha da geriye götürecektir. Bir an önce bu yanlıştan dönülmelidir.” Dedi.

Giresun’da 736 işyerinde toplam 15,923 kişinin yasa kapsamında istihdam edildiğini vurgulayan Başkan Aksu, “İşsizliğin sürekli arttığı ülkemizde ve şehrimizde bu yasa kapsamında istihdam edilen kişilerin sayısına bakacak olursak çok ciddi rakamlar ortaya çıkmaktadır. İşsizliğin artmaması ve ekonomimizin gerilememesi için bu yasa özellikle şehrimiz için çok büyük bir önem taşımaktadır. Teşvik yasası kaldırıldığı takdirde Giresun’da bir çok firma kapanacaktır. Bu işletme sahipleri başka şehirlerde yatırım şansı bulabilecekleri için, muhtemelen Giresun’dan ayrılacaklardır. Buna paralel olarak işsizlik oranı da artacağı için Giresun nüfusunda önemli bir azalma oluşacaktır. Bu durum şehrimizin geleceği ve halkımız için büyük olumsuzluklar meydana getirecektir.” Diye konuştu.

Aksu sözlerini şöyle sürdürdü; “Büyük şehirlere göre ekonomik değerleri zayıf olan şehrimiz için bu yasa mutlaka uzatılmalıdır. Ben şehrimizin ve insanlarımızın geleceği için, yetkililerin bu duruma derhal müdahale etmeye davet ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.