SON DAKİKA!

KERİM AKSU UZUN YAŞAMAK İSTEYEN GİRESUN’A GELSİN

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından özel hayat tabloları yaşam endeksi ilk kez iller düzeyinde idari kayıtlara dayalı olarak üretildi ve kamuoyuna açıklandı. Giresun doğuştan beklenen yaşam süresinin en uzun il olarak ilk sırada yer aldı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede Giresun’un neşeli, sevgi dolu ve doğal ürünlerin bol bulunduğu bir şehir olduğunu belirterek, ” Doğal besleniyoruz. Fazla et yemiyoruz, bol bol sebze, balık yiyoruz. neşeli yaşıyoruz. Ömrümüz uzun oluyor.” dedi.

Giresun Belediye Başkan Kerim Aksu TÜİK verilerine göre Giresun’da yaşam süresinin uzun olması ve Türkiye’de ilk sıraya çıkmamızın çok önemli bir tespit olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: ” Giresun’da deniz, yaylalar, fındık bahçeleri, ormanlar var. Oksijenimiz bol. Giresun mutfağı sebze ağırlıklıdır. Vejetaryen mutfağıdır. Giresunlu doğal besleniyor. Giresun’un sebzelerden, doğal otlardan yapılan yemekleri, meyve yemekleri yüzyıllar öncesine dayanıyor. Bu bir kültürdür. Yeşil mutfak hakimdir. Denizimiz güzel, yaylalarımız güzel, ormanlarımız güzel, havamız güzel, suyumuz güzel. İnsanlarımız güzel ve neşeli. Giresunlu stresi sevmez, coşmayı , eğlenmeyi, yaşamayı iyi bilir. Bunun üzerine birde dünyanın en kaliteli fındığını koyduğumuzda uzun yaşamın sırrı ortaya çıkmış olur. Fındık bahçelerimiz oksijen kaynağıdır. Yaylalarımız bir ömre bedeldir. Sularımız harikadır. Herkesi Giresun’a uzun yaşamın sırlarını keşfetmeye, Giresun’da yaşamaya davet ediyorum. ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.