SON DAKİKA!

KERİM AKSU YAPIMI DEVAM EDEP ÇÖP TESİSİN’DE

Katı Atık Birliği Başkan Vekili ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Görele Çavuşlu’da yapıımı süren Katı Atık Bertaraf tesisinde incelemelerde bulundu.

kerimaksucoptesisi

Geçtiğimiz hafta Almanya’da uygulanan çöp tesislerini inceleyen ve oradaki sistemlerle, Giresun’a uygulanacak sistemin karşılaştırıldığında, buraya Avrupa Standartlarında bir fabrika yapıldığını ifade eden Aksu, “Fabrikamızı 20 Temmuz’a kadar bitirmeyi planlıyoruz. Olağandışı bir durum olmazsa çöplerimiz artık denize, derelere dökülmeyecek. Çöpümüzü artık Avrupa birliği normlarında gayet çevreci bir anlayış içerisinde tesisimizde bertaraf edeceğiz.” dedi.
Giresun’un geleceğine bırakılacak bir miras niteliğindeki bu projenin uygulanmasına katkı sağlayan herkese teşekkürlerini de ileten Aksu, “Sayın Valimize, tüm Belediye Başkanı arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Gerçekten Giresun’a böyle bir tesis kazandırıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ben Giresun’un sorunlarını, Giresun sevgisi ile çalışan herkesle birlikte, el birliği içerisinde çözebileceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.