Uncategorized

Kesap Aykut Gezmis i Bagrina Basti

CHP Giresun Milletvekili aday adayi Ins. Müh. Aykut Gezmis, issizligi ve yoksullugu çözecek projelerinin hayal olmadigini belirterek “CHP dogdugu yerde doyuracak göçü durduracak” dedi.
Gezmis, katildigi Kesap Ilçe Danisma Meclisi’nde yaptigi konusmada seçime en hazir parti olduklarini ifade ederek “Seçim hazirliklarini büyük oranda tamamladik. Propaganda sürecini en iyi sekilde yönetecegiz ve seçim meydanina öyle bir inecegiz ki AKP’yi bogacagiz” ifadelerini kullandi.

 

AILE SIGORTASIYLA YOKSULLUGU YENECEGIZ

 

Partisinin en önemli hamlesi Aile Sigortasi’ni da anlatan Aykut Gezmis, “Ülkede açlik sinirinin altinda yasayan 15 milyonun üzerinde insan var. Bunu Giresun özelinde hesaplarsak 22 bin aile ve yaklasik 100 bin kisi eder. Biz ailenin durumuna göre kademeli olarak maas verecegiz ve bir nebze olsun yoksullugu yenecegiz. Bunda kararliyiz ve basarili olacagimizdan eminiz. Ancak bu projemiz AKP’yi oldukça ürküttü. Çünkü onlar yoksullugu oy ugruna kullaniyorlar, istismar ediyorlar, yok etmek istemiyorlar” dedi.

AKP GIRESUN’U ADETA SAVASTAN ÇIKMIS HALE GETIRDI

AKP döneminde sanki bir savasa girilmis gibi fabrikalarin kapandigini, turizmin geriledigini savunan Gezmis, “Giresun’da ne kadar fabrika varsa hepsi kapandi. Bu fabrikalarin yerine köleligi gelistiren tekstil isletmeleri kurularak issizlik sömürülmeye çalisildi. Yine üreticinin güvendigi Fiskobirlik devre disi birakilarak çiftçi serbest piyasanin kaderine terk edildi. Yildan yila issizlik artinca da büyük sehirlere bir göç basladi, nüfus azaldi” seklinde konustu.

PROJELERIMIZIN GERÇEKLESMESI HAYAL DEGIL

 

Aykut Gezmis, göçü durdurarak insanlarin dogdugu yerde doymasini saglayacak projelerinin oldugunu ve bu projelerin gerçeklesmesinin hiç de hayal olmadiginin altini çizerek “Yapacaklarimiz hayal degil. Sadece becerikli olmaya ve çalismaya ihtiyacimiz var. Bunu da basaracak kadroya sahibiz. 12 Haziran’da halkin iktidarini kurarak ilk adimimizi atacagiz” ifadelerini kullandi.

KESAPLILAR GEZMIS’E YOGUN ILGI GÖSTERDI

  

CHP Kesap Ilçe Baskani Metin Öztürk ile üyelerin de görüslerini belirttigi toplanti soru cevap seklinde devam etti. Gezmis’e;  CHP Il Baskan yardimcilari Selahaddin Ay, Necmi Sibiç, Il Genel Meclisi Grup Baskanvekili Ömer Mustafa Yilmaz, Meclis Üyesi Türker Salbacak da eslik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.