Uncategorized

Köln de Cami Temel Atma Töreninde Bir Giresunlu

Yapimi için uzun ugraslar verilen ve Almanyada ugruna karsit mitingler düzenlenen DITIB merkez camii nin temeli nihayet atildi.

Alman basinin oldukça çok ilgi gösterdigi cami temel atma törenine Türkiye ulusal basinin Almanyadaki temsilcileri de tam kadro katildi.

Gazetemiz Imtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazi Isleri Müdürü Ethem Bakar da temel atma töreninde akreditasyon yaptirarak hazir bulundu.

Türkiyeden törenlere katilan tek gazeteci olan Bakar her ani karelemeye çalisti.

Bugün yerel saat ile 11.00 de baslayan törenlerde önce kurani kerim tilaveti ile baslandi, sonra okunan kuranin meali Türkçe ve Almanca anlatildi,sonra sirasiyla protokol konusmalarina geçildi.

Törenlere Alman Disisleri Bakanligi Devlet Bakani Dr.Werner Hoyer,Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakani Faruk Çelik,Diyanet Isleri Baskani Prf.Dr. Ali Bardakoglu,Köln Büyüksehir Belediye Baskani Jürgen Roters,Köln Büyüksehir Belediye Eski Baskani Fritz Schramma,T.C.Köln Bas Konsolosu Mustafa Kemal Basa,Diyanet Isleri Baskan Yardimcisi Mehmet Görmez,Erenfeld Belediye Baskani Josef Wirges,NRW Uyum Sorumlusu Thomas Kufen,DITIB Genel Baskani Sadi Arslan,Hiristiyan Din Adamlari,Caminin Mimari Projesini Yapan Mimarlik Ofisinin Temsilcisi,DITIB Sosyal Daynisma Dernegi Baskani,Gazatemiz Yazarlarindan Ali Özdemir ve mahseri bir kalabalik katildi.

Degerli okurlarimiz protokol konusmari ile ilgili haberimizi yarin sitenizden okuyabileceksiniz.

Daha sonra temel atma törenine geçildi,sirasiyla protokol ve diger temsilciler cami temeline harç koydu.

Simdi sizi temele harç koyanlarin resimleri ile basbasa birakiyoruz.

 


 

 


 


 


 


 

Haber ve Fotograflar Ethem Bakar/Köln 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.