SON DAKİKA!

KULAKKAYA YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI

Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Kulakkaya Yaylası’nda bu yıl altıncısı organize edilen “Kulakkaya-Ağaçbaşı Uluslararası Yayla Kültür ve Sanat Festivali” gerçekleştirildi.

Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal ile Giresun Merkez Çaldağ ve İnişdibi Belde Belediyelerince düzenlenen ve Giresun Vali Yrd. Fethi Yorulmaz, Giresun Ak Parti Milletvekili Mehmet Geldi, Eski Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, Giresun Ak Parti Giresun İl Başkanı Av.Sabri Öztürk, Giresun Meclis Başkanı Osman Öden, Giresun Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu, Giresun Orman Bölge Müdürü Celal Pir, Giresun Konfederasyonu Başkanı Eyüp Çiftçi, İst.Giresun Federasyonu Başkanı Sıtkı Ada, Gaziosmanpaşa Giresunlular Derneği Başkanı Mehmet Halil Hayta ile çok sayıda hemşerimizin katıldığı festivalde, vatandaşlar doyasıya eğlendi.

kulakkayayalasenlig6

Festivalde ev sahibi sıfatı ile Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal, yaptığı açıklamada, yayla şenliklerinin gurbette bulunanlar ile sılada yaşayanların kaynaşmalarını sağladığını ifade ederek, “Şenliklerin en güzel tarafı dayanışmanın sağlanmasıdır. Bu nedenle biz yayla şenliklerimizin yaşatılması ve gelişmesi için yoğun çaba harcıyoruz” dedi.

Abdullah Önal, düzenlenen şenliklerle birlikte yaylaların tanıtımının da sağlandığını vurgulayarak, “Şenliklerimizin bir önemi de, bu güzel yaylalarımızın tanıtımını yapıyoruz. Tüm dünyaya şenliklerimiz sayesinde doğal güzelliklerimizi gösterme fırsatını yakalıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.