SON DAKİKA!

KÜMBET YAYLA ŞENLİĞİ TEKWONDO ŞAMPİYONASI

Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kümbet Yayla Şenliği Taekwondo Şampiyonası düzenlendi.

Giresun’un Dereli ilçesinde Minikler ve Yıldızlar kategorisinde düzenlenen Kümbet Yayla Şenliği Taekwondo Şampiyonası’nda Trabzon, Rize, Karabük, Tokat, Nigde, Kastamonu, Samsun, Erzurum, Sinop, Elazığ, Amasya, Ordu ve Giresun illerindeki 37 kulüp yer aldı.

Minikler Kategorisinde erkeklerde 127, bayanlarda 78, Yıldızlar Kategorisinde ise erkeklerde 97, bayanlarda 71 olmak üzere toplam 382 sporcu katılırken, 30 ulusal ve bölge hakemi görev yaptı. Şampiyonada hünerlerini sergileyen minikler, kürsüye çıkmak için mücadele etti. Minikler Kategorisinde 196, Yıldızlar Kategorisinde ise 149 maçın yapıldığı şampiyona sonunda düzenlenen madalya törenine ise Dereli Kaymakamı Ömer Faruk Kala, Belediye Başkan Vekili İzzet Akbayrak ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı katıldı.

Törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Türkiye’nin dört bir tarafından Giresun’a gelen sporcuları ağırlamaktan memnun olduğunu ifade ederek il genelinde her geçen gün spora yönelik faaliyetlerin arttığını kaydetti. Dereceye giren sporculara Dereli Kaymakamı Ömer Faruk Kala, Belediye Başkan Vekili İzzet Akbayrak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, şampiyonada görev yapan hakemler tarafından madalyaları takıldı.

Şampiyonada Yıldızlar Kategorisinde Samsun İl Özel İdare Kulübü 5 altın, 3 Gümüş ve 2 bronzla birinci, Samsun Polisgücü 3 altın, 5 Gümüş ve 5 bronz madalya ile ikinci ve Trabzon Pelitlispor 4 altın, 1 bronz ve 4 Gümüş madalya alarak üçüncü oldu. Minikler Kategorisinde ise, Tarbzon’dan Pelitli Belediyespor 4 altın, 4 bronz madalya ile birinci, Samsun’dan Polis gücü 2 altın, 3 Gümüş ve 2 bronz madalya ile ikinci ve Amasya’dan Tekhan Gençlikspor 2 altın,1 Gümüş ve 2 bronz madalya ile üçüncü oldu.

Şampiyonanın ev sahibi Giresun kulüplerinden Giresun Telekomspor 1 altın, 1 Gümüş, 2 bronz madalya ile 16., Giresun Gençlikspor ise 2 Gümüş ve 4 bronz madalya alarak 20. sırada yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.