SON DAKİKA!

KÜMBET YAYLASI İÇİN TARİHİ KARAR

Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Kümbet Köyü Turizm Bakanlığı tarafından
Turizm alanı ilan edildikten sonra yılın ilk toplantısını gerçekleştiren Giresun İl Genel Meclisi Köydeki çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için kentsel dönüşüm yönünde karar aldı.

Giresun İl Genel Meclisi ilimizin önemli turizm merkezlerinden olan Kümbet yaylasında kentsel dönüşüm gerçekleştirilmesi için çalışmalar başlattı.

Giresun İl Genel Meclisinin Ocak ayı toplantılarında yapılan görüşmelerde yaylalar ve turizm konusu ele alındı. Bu kapsamda ilimizin önemli turizm merkezlerinde olan Kümbet yaylasında fiziki şartları yetersiz ve görüntü kirliliği oluşturan binaların yerine yeni binaların yapılabilmesi için 40 parselde kamulaştırma kararı alındı.

Bakanlar Kurulu Kararı ile Turizm Merkezi ilan edilen Dereli İlçesi Kümbet Köyünde büyük çoğunluğu imar yoluna tecavüzlü olan ve görüntü kirliliği oluşturan binaların kaldırılarak yerine idaremizce imara, çevreye ve doğaya uygun yeni ticaret merkezleri yaptırılabilmesi için karar alındı. Yapımı ön görülen çalışmayla imar yoluna yapılan tecavüz ve görüntü kirliliği ortadan kaldırılmış olacak, böylece imara, çevreye ve doğaya uygun fiziki şartları yeterli yeni ticaret yapıları oluşturulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.