Uncategorized

Kus’tan bir tasla iki Kus

Uzun zamandir medyadaki Karadeniz mi Giresun Televizyonumu tartismalarina nihayet cevap geldi.


Mavi Karadeniz Televizyonu Yönetim Kurulu Baskani Fuat Kus  Tarihi bir açiklama ile ortaligi karistirdi.


Kus yaptigi yazili açiklama ile aslinda bir gruba cevap verirken bir baska grubunda ayaginizi denk alin her yerde Feshane Giresun Günlerinin Mimari benim havasina girmeyin aslinda o organizasyon Fuat Kus’a ait dedi.


Bir süredir kamu oyunda Almanya da bir gurbetçinin para ödeyerek aldigi  televizyonun bir baska guruba satilmasi ile magdur olmasi sonucu ortaya çikan karmasik duruma izahat getirmeye çalisan Kus açiklamalarini  izahattan öte bir baska Giresun kurulusu olan Istanbul da kurulu Giresun Dernekler Birligi’ne ince mesajlar ile dolu bir açiklamaya dönüstürdü.


Fuat Kusun konu ile hiç alakasi yokken Feshane Giresun günlerini kendisinin organize ettigini açiklamasi ve bunu yaptigi açiklamada bir çok kez tekrarlamasi kafalarda soru isaretine neden olurken simdi dernekler birliginin nasil bir açiklama yapacagi merak konusu oldu.


Yapilan açiklamada feshane Giresun günlerinden sadece ücret alip almadigi sorulan Kus’un zaten organizasyonu ben yapiyorum proje bana ait demesi saskinlik yaratti.


Uzun zamandir kamu oyunda feshane Giresun günleri ile ilgili organizasyon sahibi olarak Hasan Turan ve Birlik Baskani Halil Kütük gözüküyordu.


Basarinin ortaya çikmasi ile Feshane Giresun günlerinin kaç tane daha sahibinin çikacagida ayri bir merak konusu.


Iste;


Fuat Kus’un noktasina virgülüne dokunmadan yaptigi yazili açiklamanin tam metni.


KAMUOYUNA DUYURULUR!


Senel Kaçmaz neden basarisiz oldu? Neden TV yayinciligini eline yüzüne bulastirdi? Önce bunu açiklasin.


Biz kendisine destek olalim dedik ama Senel abi bizimle rakip olmayi tercih etti. Sen git önce kendini bir elestir.


Giresun da Bürosu bile yok diyorsun. Allah izin verirse yakinda Giresun Merkezde Bir Radyo satin alacagim ve birakin büro açmayi orada bir is yerim olacak.


Alim konusuna gelince çekmis oldugu klip yayincilik açisindan degerlendirildiginde kötü bir klip. Buradan söz veriyorum Alim yarin bana gelsin kendisine güzel bir klip çeker ve yayinlarim. Bir kurusta para almam.


 Tipki bundan önce onlarca Giresunlu sanatçiya yardim ettigim gibi Âlime de yardim ederim.


Mavi Karadeniz TV yi son bes yildir Karadeniz in en çok izlenen kanali yaptim. Bizi ancak taklit eden 2 -3 Kanalda bizim sayemizde ayakta duruyor. Tesekkür etmek yok. Ama dilin kemigi yok herkes istedigini söylesin herkese kapim açik. Yikilana kadar yola devam. Su anda bile Karadeniz TV ile devam eden mahkemelerimiz var.
 
 Ben kimler ile ugrasiyorum kimler benimle ugrasiyor buradan bütün kamuoyuna duyururum.


 Giresun son 5 yildir gerek medya gerekse diger konularda ciddi bir çikis yapmistir. Feshane Giresun Günlerini 3 yildir ben organize ediyorum. Dünyanin dört bir yanindaki hemserilerim her firsatta böyle bir organizasyon gerçeklestirdigimiz için tesekkürlerini dile getiriyorlar. Sahsim Fuat Kus ve Mavi Karadeniz TV ailesi olarak bizlere destek olan herkese bende sonsuz tesekkürlerimi sunarim.


 Feshane konusuna gelince tabiî ki ordan para alacagim ben bir organizatörüm ve Feshane Giresun Günleri benim projemdir.


3 Gün dur durak bilmeden Canli Yayin ( 30 Saat )


3 Gün ses ve isik sistemleri kurulmasi


Sanatçilar v.s.


Feshane Giresun Günleri Ciddi ve Profesyonel bir istir.


Giresun TV si meselesine gelince ben hiçbir zaman Mavi Karadeniz TV için Giresun TV si demedim yayinlarimiza bakarsaniz bütün Karadeniz i tamamen kucakladigimizi; Kültürünü, el sanatlarini, yemegini, giyimini kusamini, kemençesini, davulunu zurnasini horanini çok yakindan görürsünüz. Basarimizin altinda yatan nedende zaten buradan gelmektedir. Ben memleketimi hiçbir zaman inkar etmedim etmemde! Ben Giresun Eynesilliyim!, ortagim Karadavut Giresun Batlamali dir!


Eger Topal Osman Aga bu günleri görmüs olsaydi Mavi Karadeniz TV nin bu basarisini oda alkislardi. Tipki bizim Topal Osman Aga yi alkisladigimiz gibi.Saygilarimla.


                   Fuat KUS
                   Mavi Karadeniz TV
         Yönetim Kurulu Baskani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.