SON DAKİKA!

Liman da Vakalar Bitmek Bilmiyor

 

Gazeteci büyügümüz Mehmet Yüksel in haberi;

 

Giresun Limanina her sene yigilan ve elenen kömür e bu sene izin verilmemesi isteniyor.
Sehir merkezinde olan hiçbir limanda elenmeyen kömür ün Giresun limaninda elenmesine nasil izin veriliyor anlamak mümkün degil.

Bilhassa Kupakahve ve Kale Mahalleleri halkini büyük oranda rahatsiz eden kömür tozlari evlerin balkonlarina kadar gidiyor ve insanlar balkonlarina çikamiyor.

Giresun Sonhaber Gazetesi olarak limana daha kömür gelmeden Giresun Çevre Müdürlügü ile Giresun Belediyesini uyariyoruz.

 

Giresunlular yaptiklari açiklamada “ Liman yetkilileri ceblerine girecek paralar için halki kömür tozuna bogamazlar. Eger bu sene yine ayni islem devam ederse bu haksiz uygulamayla sonuna kadar mücadele verecegiz.

Kale ve Kapukahve Mahallesi halki’nin aldigi temiz havayi hiç kimsenin kirletme hakki yoktur. Geçtigimiz senelerde gerek Çevre Müdürlügü ve gerekse Belediye bu isin üzerinde fazla durmamistir.Giresun limani bu ile liman hizmet vermek üzere 1959 yilinda Giresun’a yapilmistir. Bu liman sehri kömür tozu altinda birakmak için yapilmamistir.Bu Liman gerçek ilevini yapmamaktadir.Beceremiyorlarsa burayi neden kapatiyorlar,bunu Giresunlular arastirmadilidir.

 

Bunun için herkes akalini basina almali ve Giresun halkini enayi sanmamalidir.
Eger bu sene yine limana Kömür gelirse hakkimizi sonuna kadar arayacagiz,” dediler.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.