SON DAKİKA!
valisahinbakanplavhuts

LİTVANYA EKONOMİ BAKANI VALİ ŞAHİN’E KONUK OLDU

Litvanya Ekonomi Bakanı Daniels Pavluts Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’e sürpriz bir ziyarette bulundu.

giresunlitvanya

Giresun Limanında montajı yapılan Petrol Arama Platformunda bir dizi kontrol ve denetimde bulunmak için Giresun’a gelen Litvanya Ekonomi Bakanı Pavluts ile beraberindeki “Ukraine” isimli petrol ve doğalgaz arama platformunun sahibi ve Litvanya Riga Tersanesinin Yöneticisi Giresun Valisi Dursun Ali Şahin tarafından dün valilik konağında ağırladı.

Bakan Pavluts, Platformun Giresun’da montajının yapılmasındaki yoğun uğraşlarından ve Platform çalışanlarına her türlü yardım ve desteği esirgemeyen Vali Şahin’e teşekkür ederek, göstermiş olduğu konuksever ve pozitif yaklaşımın iki ülke arasındaki ilişkileri kuvvetlendirdiğini söyledi.

Bakan Pavluts ayrıca platform montajının Türkiye ile Litvanya arasındaki ilk ekonomik bağlantı olduğunu sözlerine ekledi ve Vali Şahin’i Litvanya’ya davet etti.

Bakan Pavluts’u Giresun’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu belirten Vali Şahin, Platformla kurulan yakın ilişkilerin daha da gelişeceğini, gelişen ilişkilerin ilimizin tanıtımına sağlayacağı katkıyla ekonomik ve turizm hayatını canlandıracağını söyledi. Litvanyalı Bakanı gelecekte daha büyük bir katılımla ilimizde tekrar ağırlamak istediğini belirten Vali Şahin Bakan Pavluts’a Giresun’u tanıtıcı çeşitli hediyeler verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.