SON DAKİKA!

LOJİSTİK KÖY HAYATA GEÇİYOR

iresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bir süredir çalışmaları yürütülen Lojistik Köy Proje taslağının tamamlandığı öğrenildi.

Giresun Ticaret Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu yaptığı açıklamada, “Giresun Lojistik Köy Merkez proje teknik detayları Gümrük ve Ticaret Bakanımız Nurettin Canikli ile paylaşıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanımız Nurettin Canikli, bazı ayrıntıların revize edilmesi ve Giresun’un ihracat ve üretim potansiyelinin detaylarının çıkartılarak ulaşımdaki ticari rakamların kapsamlı olarak belirlenmesini istedi ve bu yönde çalışmalar sürdürülmektedir.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu “ilimiz ve bölgemize öncelikle ticari daha sonra sosyal ve kültürel katkı sağlayacak tüm yaklaşımlara bu güne kadar destek olduk ve ilgiyle yaklaştık.Bu pozitif yaklaşım sonucunda Ordu-Giresun Havaalanının yapımında, Giresun Eğribel Tünel Projesinin belirli bir aşamaya getirilmesinde hayal denilen Güney Çevre Yolu Projesinin 2015 yılı ile proje ihalesine çıkacak olmasında önemli görevler ve yaklaşımlar üstlendik. Bu çerçevede hazırlanan Giresun Lojistik Köy projesi sadece Giresun’u değil havaalanı gibi Ordu bölgesini de kapsamına almaktadır. Proje hinterlandı Gümüşhane,Sivas ,Erzincan ,Tunceli,Malatya gibi illeri kapsamaktadır.Böyle bir projenin sadece bir il ile ilişkilendirilmesi mümkün değildir, Giresun’un jeopolitik konumu gibi güney illerini kapsamaktadır.Yaklaşık 300 dönümlük bir alan üzerine planlanan ve ciddi bütçe gerektiren projenin başka bölge projeleri ile bir bağlantısı yoktur.Şuan yapımı daha önce tamamlanmış olan Samsun’daki Gelemen Lojistik Köy Merkez projesi haricinde bölgemizde yatırım aşamasında yada planlamasında olan bir proje mevcut değildir. Giresun Lojistik Köy Projesi için teknik çalışmalar bu ay içinde tamamlanarak proje dosyası ilgili Bakanlık ile Gümrük ve Ticaret Bakanımız Nurettin Canikli’ye takdim edilecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.