SON DAKİKA!

LOKMAN AYVA GİRESUN’A HAYRANIM

22-23 dönem İstanbul Milletvekili Türkiye BeyazAy Derneği Genel Başkanı Görme Engelli Lokman Ayva Giresun çok özellikleri olan ve bu özelliklerini misafirlerine eksiksiz sunan hayran olduğum bir şehir dedi.

Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve TRT Haber Giresun Temsilcisi Ethem Bakar’a özel bir röportaj veren Türkiye BeyazAy Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva Giresun ve Giresunluları hayranlıkla takip ediyorum dedi.

Türkiye’nin en uzun yaşayan şehirinin Giresun olmasının tesadüf olmadığını söyleyen Lokman Ayva ” Giresun’un havası suyu, özellikle vejeteryan mutfağı, insanların hayata pozitif bakması bu yaşma süresine büyük katkı yapıyor. Karadeniz’in kıyısı bu güzel şehirimizin taze balık ve deniz ürünleri ile besleniyor olamsıda bu süre ile çok alakalı diye düşünüyorum. Tabi biz BeyazAy derneği olarak bu uzun yaşam süresinin önemli bir kısmını aslında engelli olarak geçirecek uzun yaşayan hemşerilerimize nasıl rahat yaşatırız’ı düşünmek zorunda hissettik. Bu kapsamda Giresun Üniversitesi ve Giresun’da kurulu sivil toplum örgütleri ile BeyazAy Derneği olarak bir panel ile “Yaşlılar Engelli, Engelliler Yaşlı Oluyor” paneli ile anlatmaya çalıştık. Aslında uzun yaşayan hemşerilerimiz teknik olarak aynı zamanda kısmi engelli oluyor. Bir çoğu görme azlığı, yürüme ve hareket kısıtlığı çekiyor. Buda yaşam kalitesini azaltıyor. Biz bu panel ile Türkiye çapında bir ilki Giresun’da gerçekleştirdik. Yaşlıları Engelli, Engellileride Yaşlılar sınıfında ilk defa yaşam ortaklığı ile tanıştırdık. Bu başarılı çalışma büyük bir ihtimalle Giresun’dan başlayarak bütün Türkiye’ye örmek olacaktır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.