SON DAKİKA!
fkbkongre20122

LÜTFİ BAYRAKTAR YENİDEN FKB BAŞKANI SEÇİLDİ

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin (FİSKOBİRLİK) 70. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Lütfi Bayraktar, yeniden başkanlık görevine getirildi.

fkbkongre20121

Entegre Fındık İşleme Tesisleri (EFİT) A.Ş’de, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurula, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Giresun Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, birliğin eski yönetim kurulu başkanları ve üyeleri ile delegeler katıldı.

Divan başkanlığını Ordu delegesi Engin Tekin’in yaptığı genel kurulda söz alan CHP Ordu Milletvekili Yıldız, Ordu ve Giresun’un tek geçim kaynağı olan fındığın, devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

CHP Giresun Milletvekili Karaahmetoğlu ise, birliğin yaşamasının üretici için önemli olduğuna değinerek, parti olarak FİSKOBİRLİK’in yeniden yapılandırılması ve güçlendirilmesinden yana olduklarını belirtti.

AK Parti Sakarya Milletvekili Yavuz da, fındığın bölge için son derece önemli olduğunu, fındık için önemli bir kurum olan FİSKOBİRLİK’in bu zor süreci atlatacağına inandıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından gündem maddelerinden 2010-2011 iş yılı yönetim ve denetim kurulu raporları okunarak, aynı dönemin bilanço envanter ve gelir gider farkı hesapları incelenerek onaylandı. 2011-2012 iş yılı bütçe ve çalışma programı görüşülerek karara bağlandı. Birliğin, EFİT A.Ş’de bulunan hisselerinin Ordu Yağ Sanayi A.Ş’ye satışı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra bir konuşma yapan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, kendisine yönelik eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bayraktar, göreve geldiklerinde birliğin zor bir dönemde olduğunu, bugün de zor dönemde olmasına rağmen eskiye göre çok daha iyi konumda bulunduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

“Bazı gayrimenkullerimizin satışıyla alakalı bizlere eleştiriler yöneltiliyor. Gayrimenkullerimizin bir kısmını sattık. Bunların toplam bedeli 110 milyon liradır. Buna rağmen biz üretici, bankalar ve cari giderler olmak üzere toplam 218 milyon lira ödeme yaptık. Yönetim olarak iş başına geldiğimizde bu kurum 1 milyon lira faiz ödüyordu. Şuanda tek kuruş faiz borcumuz yoktur. Bunlar dile getirilmiyor. Sadece gayrimenkul sattığımız, makam otomobili aldığımız konuşuluyor. Şu anda birçok özel banka FİSKOBİRLİK ile çalışmak istiyor. Batmış bir kurumla hangi banka çalışmak ister- Bunların da dile getirilmesi lazım.”

Yönetim Kurulu başkan adayı Recep Yakar ise, göreve geldikleri takdirde birliğin asli işi olan fındık konusunda önemli çalışmalar yapacaklarını belirterek, “İlk iş olarak makam aracını satıp bu parayla icra takibinde olan kooperatiflere destekte bulunacağız. Üreticinin alın terini düşünen bir yönetim anlayışı uygulayacağız. Hükümete olan güveni tazeleyeceğiz. Samimi, fedakar ve Çalışkan olacağız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından, iki liste halinde gidilen ve 171 delegenin tamamının katıldığı seçimde, başkan adayı Yakar 78 oy alırken, mevcut başkan Bayraktar 93 oy alarak yeniden başkanlık görevine getirildi.

Bayraktar’ın başkanlığındaki yönetim kurulunda Sıtkı Şarman (Ordu), Ali Güler (Espiye) ve Ömer Çebi (Araklı), denetim kurulunda ise Murat Güler (Akçakoca) ile Hasan Serdar (Fatsa) yer aldı.

1 Yorum

  1. herşey hikraada keşke sitenin adı : bugunsiyasetciler.com olsaydı ve sadece kılıçdaroğlunun değilde” bütün siyasetçilerin resimlerinin burnu uzasaydı ” çok daha fazla bir kitleye hitap eder, hemde vatandaşın siyasetçilere ne kadar güvendiğini onlara anlatmış olurduk.. şimdi okuyunca biraz yanlı geliyor yazılar. keşke hepsine birden saldırsak bizi eşek yerine köle yerine koydukları için… daha renkli olurdu. eminim bütün partilere oy atan tonla insan tek bir çatı altında birleşirdi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.