SON DAKİKA!
fiskobirliklutfi123

LÜTFİ BAYRATAR’I BAŞBAKAN ERDOĞAN DESTEKLİYORMUŞ!

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 14 Ocak tarihinde yapılacak kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı, “Başbakan Erdoğan’ın desteği sürüyor.

fiskobirliKlutfi

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 14 Ocak tarihinde yapılacak kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı, “Başbakan Erdoğan’ın desteği sürüyor. Bu desteği arkama alarak yeniden adayım. Karşıma rakip de çıksa yüzde yüz kazanırım” dedi.

Bayraktar, düzenlediği basın toplantısında görev süreci ile basında aleyhinde çıkan haberleri değerlendirdi. Kendini başarılı bulduğu için yeniden aday olduğunu ifade eden Bayraktar, “Fiskobirlik’i dünden daha iyi duruma getirdik ve bugün kendi ayakları üzerinde durabilecek durumda. Sadece fındıkla kalmadık, ticaret de yaptık. 2007 yılına göre çok başarılıyız. Bugüne kadar 110 milyon liralık gayrimenkul satışımız oldu. 170 milyon liralık borcu 60 milyona indirdik. 219 milyon lira da borç ödedik. Kalan borcumuz kesinlikle faizli değil. Kaldı ki bu borcun karşılığı olarak da depomuzda 50 bin ton fındığımız var. Bu bir başarı değil de nedir? Bizden öncekiler ise 226 milyonluk mal satmalarına rağmen 40 milyon ödeme yapıp, borcu da 170 milyonlara çıkarmışlardı. Bu hesap bizim başarımızı ya da başarısızlığımızı daha net ortaya koymaktadır” diye konuştu.

TARIM MARKET SİSTEMİNİ GETİRECEĞİZ

Öncelikli hedeflerinin fındık olduğunu ancak kurumun daha iyi yerlere gelmesi için marketçilikten vazgeçmeyeceklerini anlatan Bayraktar, “Marketçiliğin yanı sıra kooperatiflerimize tarım market sistemini getireceğiz. Yani üreticilere bahçede kullanabilecekleri gübre, mazot, ilaç, araç gereç gibi satışlar yapılacak. Çünkü bu birimlerimiz sadece yılda 4 ay çalışıyor” ifadelerini kullandı.

YÜZDE YÜZ KAZANACAĞIMDAN EMİNİM

Bayraktar, siyasi iktidarın kendisinden desteğini çekmediğini aksine Başbakan Erdoğan ile AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli başta olmak üzere, fındık bölgesindeki iktidar milletvekillerinin kendisine desteğinin sürdüğünü de kaydederek “Bütün göstergeler başarılı olduğumu gösteriyor. Başbakan Erdoğan’ın da desteği sürüyor. Bu desteği arkama alarak yeniden adayım. Karşıma rakip de çıksa yüzde yüz kazanırım” dedi.

HÜKÜMETİN DESTEĞİ OLMAYACAKSA ADAY OLMAM

Birliğin iktidar ile iyi geçinmesi gerektiğine de dikkat çeken Bayraktar, konuşmasını şöyle tamamladı: “Yaptığımız hizmetleri bölge milletvekilleri doğru bularak desteklemişlerdir. Bunu da kamuoyuna açıklamışlardır. Aynı destek devam etmektedir. Bu durum Fiskobirlik’in siyasallaştığı anlamına gelmemektedir. Fakat bir gerçek var ki Fiskobirlik’in siyasi iktidarla her zaman iyi geçinmesi gerekir. Zaten hükümetin desteği olmayacaksa aday olmam. Hükümetin desteği ile bugün Fiskobirlik’e aktarılan yağlık fındıktan her ay 3 milyon lira kazanılmaktadır. Bu somut bir destek örneğidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.