SON DAKİKA!

MAÇTAN SONRA NE DEDİLER?

PTT 1. Lig’in 15. haftasında Giresunspor, sahasında konuk ettiği Orduspor’u 1-0 mağlup etti. Maç sonu iki takım Teknik Direktörleri konuştular.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, hak ettikleri bir mücadeleyi kazandıklarını belirterek, “Maç öncesi bir dostluk mesajı vermiştik. Bugün bu mesajın yerine ulaştığını gördük ve çok mutlu olduk. Giresunspor taraftarı misafirperver davrandı. Bizlere de pozitif anlamda destek oldu. Sahada müthiş bir mücadele saha dışında ise güzel bir dostluk sergilendi. Maça gelecek olursak da olumsuz hava şartlarına rağmen her iki takım da üstün bir mücadele ortaya koydu. Pozisyon vermeden oyunu bitirmemiz kalitemizi ortaya koydu.. Maç öncesi hak eden kazansın demiştim. Bugün bizim hak ettiğimizi düşündüğüm bir maçı da kazanmış olduk. Bundan sonra her maç bizim için bir final maçı olarak değerlendirilecektir. Oyuncularımız da bugünkü mücadele gibi mücadele ortaya koyarak kendi hedeflerini kendileri belirleyeceklerdir” dedi.

Orduspor Teknik Direktörü Ziya Doğan;

Orduspor’un geçen haftalara rağmen toparlanma ve mücadele açısından önemli bir maç ortaya koyduğunu ifade eden Orduspor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise, “İyi hazırlandığımız bir maçtı. Bunun karşılığında da çok iyi bir mücadele ortaya koyduk. Bir iki hafta önce bu mücadelenin yüzde 50’si sahaya yansımıyordu. Şu anda azim ve isteği müthiş bir Orduspor var. Önemli pozisyonlar da yakaladık. Bazı oyuncuların sakatlığı nedeniyle 2. yarıda takımla daha az idman yapan oyuncuları sahaya almak zorunda kaldık. Bunun da dezavantajını yaşadık. Maçı berabere bitirebilirdik. Ancak tecrübesizliğimizin kurbanı olduk. Göreve başladığımdan beri takımın fizik değerlerinin yükseldiğini gözlemliyorum. Bunun karşılığında mücadele arttı fakat kalitede sonuç üzerinde etkili olamıyoruz. 2. yarıda yapacağımız takviyelerle daha iyi bir takım olacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.