Uncategorized

Mavi Marmara Kitabi Enisteden

Gazetemizin de üyesi oldugu Haberciler Dernegi Genel Baskani olan Hasan Taskin muhtesem bir esere daha imza atti.

 

Bir dönem gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar ile birlikte Bengütürk Tv de program yapan aslen Rize li olan Görele damadi Hasan Taskin ses getirecek “Mavi Marmara” adli kitabini  tamamladi ve önümüzdeki günlerde bütün kitapçilardan temin edilebilecek.

 

Konu ilgili basin bülteni;

 

-‘’MAVI MARMARA’’ OLAYI KITAP OLDU…
-GAZETECI-YAZAR HASAN TASKIN,  ISRAIL ASKERLERININ
OPERASYONU SONUCU 9 SIVILIN ÖLDÜGÜ ‘’MAVI MARMARA’’
GEMISI OLAYINI KITAP HALINE GETIRDI


Gazeteci-yazar Hasan Taskin, Israil askerlerinin operasyonu sonucu 9 sivilin öldügü ‘’Mavi Marmara’’ gemisi olayini kitap haline getirdi.
 
Kitabinda ‘’Mavi Marmara’’ olayindan yola çikarak Türkiye-Israil iliskilerinin tarihsel gelisimine ve konjonktürel degisime yer veren Taskin, bu çerçevede Israil Gizli Servisi MOSSAD’in bazi derin operasyonlarina da deginiyor.

 

Yazar, ‘’Mavi Marmara’’ adini verdigi kitabinda, Osmanli dönemine,  Sultan II. Abdülhamit’e, Ittihat ve Terakki’ye kadar uzanip bazi tarihsel olaylara da yer veriyor.

 

Tevrat ve Kuran-i Kerim’den alintilar yapilan kitapta, Israil’in ‘’vaadedilmis topraklar’’ hedefine ulasmak için çabalarina atifta bulunularak, olaylar bu çerçevede degerlendiriliyor.

Taskin, Tevrat’in ‘’öldürmeyeceksin’’ seklindeki kesin emrine ragmen Israil’in öldürmeye devam etmesini ve ‘’Mavi Marmara’’ olayina kadar genelde dikkatle yürüttügü Türkiye ile iliskilerini bozmak pahasina düzenledigi operasyonun amaç, sebep ve sonuçlarini kitabinda irdeliyor.

 

Kitabinda tarihsel gerçeklikler isiginda bir fikir jimnastigi olanagi sunan Taskin, ‘’Mavi Marmara’’ gemisi olayinin gelismelerine ve dünyadaki yankilarina da dakika dakika yer vererek tarihe bir not düsüyor.


’Israil in GAP Senaryosu’’, ‘’Kiskaç’’,  ‘’Vatikan’in Türkiye Senaryosu’’, ‘’Demirel’in Kara Kutusu Orhan Keçeli’’, ‘’11.Baskomutan Abdullah Gül’’, ‘’Simdi Haberler’’ ve ‘’Su Derin Devlet’’ adli kitaplariyla taninan yazarin ‘’Mavi Marmara’’ isimli  son kitabi  HT Ajans tarafindan piyasaya çikacak.

 

-HASAN TASKIN KIMDIR?-

 

Hasan Taskin, 1965 yilinda Rize’nin Pazar ilçesinde dogdu.

Gazetecilige 1988 yilinda Rizeliler isimli aylik derginin imtiyaz sahibi olarak basladi.
1989 yilinda halen yayinlanmakta olan “Vakif Rize” Dergisi’ni kurdu. 1992 yilinda Anadolu Ajansi Istanbul Bölge Müdürlügü’nde muhabir oldu.
6.5 yil AA imzasiyla gündem yaratan önemli  polisiye olaylarla ilgili inceleme ve arastirma haberlerine imza atti.

 

1998 yilinda Anadolu Ajansi Trabzon Bölge Müdürlügüne atandi. Trabzon’da da imza attigi önemli haberlerle öne çikti.

Aralik 2000 tarihinde ise önce Anadolu Ajansi Van, daha sonra Konya Bölge Müdürlügü’nde görevlendirilen Hasan Taskin,
2002 yilinin Nisan ayina kadar Konya kaynakli ekonomi ve siyaset haberleri ile dikkat çekti.

2002 yilinin ikinci yarisinda Istanbul’a dönen Hasan Taskin, Yeni safak Gazetesi’nde arastirma ve inceleme haberleri yapti.

2002-2003 yili arasinda Sabah Gazetesi’nde çalismaya baslayan Taskin, Sabah Gazetesi’nde de özel haberleriyle dikkat çekti.
Sabah’tan ayrildiktan sonra çalismaya basladigi Nokta Dergisinde de, 2004-2005 yillarinda önemli kapak haberleri ile gündem olusturdu.

2008 Yilinda Bengütürk TV’de hafta içi her gün “Tam Saati” isimli canli yayin programin yapimci ve sunuculugunu yapti.

Taskin, 2008 – 2010 yillari arasinda dünyanin 42 ülkesinde 400 magazasi bulunan “Wenice” çocuk giyim markasi ile “MOL Magazalari”nin  iletisim direktörlügünü yaparak, bu sirketlerin çalismalarini basta Türk basini olmak üzere dünya basinina yüzlerce kez haber olarak yansitti. 

 

Taskin’a, bu çalismalarindan dolayi K.K.T.C’de “Yilin En Iyi Iletisimcisi” ödülü verildi.

Hasan Taskin, sari basin karti sahibi olup, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve Rize Vakfi Üyesidir.

 

Taskin, halen günlük olarak yayinlanan “Ekonomi Gazetesi”nin sahibi ve Merkezi Istanbul’da bulunan Haberciler Dernegi’nin Genel Baskanidir.

Hasan Taskin’in, yayinlanmis, “11.Baskomutan Abdullah Gül”, ” Su Derin Devlet”, ” Israil in GAP senaryosu”, ” Kiskaç” , “Vatikan in Türkiye senaryosu”, “Demirel’in kara kutusu Orhan Keçeli”, Simdi haberler” adlarinda 7 adet kitabi bulunmaktadir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.