SON DAKİKA!

Medine de Giresun Kafilesi Ayricaligi

Gurbetçi Giresun Gazetesi Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Ömür Eczanesi Sahibi Adil Erol, Deniz Lokantasi Sahibi Hamza Tütüncü, Yigit Döner Sahibi Hüseyin Yigit Göher, Giresun Il Özel Idare Memur Bahri Yilmaz gibi isimlerin yer aldigi ve bayan agirlikli Giresun Umre kafilesi Medine sokaklarinda ilgi çekici bir görüntü sergiliyor. 

Bütün namazlarini cemaat halinde Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V.) mübarek Ravzasi’nda (Mezar-i Serif) Mescidi Haram’da eda eden Umre kafilesi her sabah namaz sonrasi bir araya gelerek gün boyu okunan Kur-ani Kerim ve ferdi okunan Hat-mi seriflerin, Yasinlerin dualari yapiliyor.

 


 


 

Giresun kafilesinin en ilgi çeken yani ise kadinlarin birbirlerini kayip etmemesi için baslarina bagladiklari yesil bandana; beyaz esarplarinin üzerine bagladiklari yesil bandanalar sehrin futbol takiminin renkleri olan yesil beyaz olunca kadinlarin arasinda birlikte yürüyen baylarinda hakli bir gurur yasamalarina sebep oldu. Aslinda Trabzonspor’un kullandigi slogan olan “ Bize her yer ” resmen Giresun için yazilmis oldu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.