GÜNCEL

Meger Bulasiciymis

Anavatan Partisi yillari bizlerde o saflarda siyaset yapiyoruz, çok iyi hatirliyorum; Operatör Doktor Ergün Özdemir Saglik Bakanligi Müstesari Giresun Saglik Meslek Liseleri ile donatiliyor ve bu Liselere giris ise Anavatan Partisi Il-Ilçe örgütlerinden gelen listeler ile dolduruluyor. Sadece Giresun da degil Türkiye çapinda açilan diger okullara da Giresun yine Anavatan Partisi teskilatlari araciligi ile ögrenci ihraç ediyor.


Bununla kalacak mi? Partizanlik diz boyu odaci, çayci ne varsa hepsi Anavatan teskilatlari tarafindan belirleniyor 2002 de halk dedi ki yok arkadas bu böyle gitmeyecek biz halkin istedigi lideri seçecegiz bu torpillere bir son verecegiz, bu isleri yapanlari da siyaset sahnesinden silecegiz, nitekim silindi de bugün Anavatan Partisi diye bir parti yok. Tamda halkin istedigi gibi her sey yoluna girdi derken birde ne görelim meger bu torpil hastalik gibi bulasiciymis. Ayni minvalde kim o makamlara gelirse ona bulasip akraba es dost kayirma islerini ona bulastiriyormus. Bu hafta Espiye belediyesi itfaiye eri alimi hususunda bir haber gündeme düstü ve bomba etkisi yapti açiklanan listede Ak Parti ilçe baskaninin oglu basta olmak üzere birçok meclis üyesi veya partili yönetici çocugu ve yakini belediye kadrolarina itfaiye eri sifati ile ise basladi. Tabi ki Giresun küçük bir kent oldugundan bu çabucak duyuldu ve basina servis edildi.

 

Bu millet 2002 seçimlerinde Ak Partiye daha önce yapilan partizanliklardan biktigi için oy verdi ve iktidara getirdi simdi sira bizde diyorsaniz amenna; O zaman halk bir dahaki seçimde sizin ile ilgilide karar verir olur biter. Yok biz farkliyiz bu münferit bir olaydir biz bunu yapanlardan hesap sorariz diyorsaniz! O zaman Espiye ilçe baskaniniz basta olmak üzere kimler bu isten sorumlu ise gereginin lütfen yapin.

 

Espiye belediye baskani Erol Karadere takdir ettigim ve basarili buldugum bir yönetici ancak bu is de onun bile tavassutu varsa oda bence derhal geregini yapmali, yoksa bir önceki yönetimi suçlayarak yapilan yanlislara kilif bulmak idare tarzinda ancak günü kurtarir. Zaten eger bir önceki yönetim dogru seyler yapmis olsaydi siz orda olmazdiniz, Espiye gibi küçük bir sehirde eger torpil yapilacaksa belli dengeler gözetilerek her yil verilen göçlere engel teskil edecek fakir ve fukara çocuklari düsünülmeliydi.

 

Eger bugün siyasetin içindeki insanlarin çocuklari bir isten istifa edip gelip bir baska ise kapisinin önünde giriyorsa o zaman halk size cevabi daha evvel verdigi yerde verir nasil geldiniz ise öyle geri gidersiniz. Dost aci söyler derler. 

 

 

About author

Articles

Ethem Bakar

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.