SON DAKİKA!

MEHMET CEYLAN PARALAR İLE ORTADAN KAYBOLDU

Giresun’un Keşap ilçesine bağlı Karabulduk Beldesinden olan ve İstanbul’da Otomotiv’den inşaata bir çok alanda faaliyette bulunan çevresinde mutaassıp biri olarak tanınan iş adamı Mehmet Ceylan yüklü bir para ile ortadan kayıp oldu.

mehmetceylan

İstanbul’da Giresunlu hemşerilerimizin büyük desteğini gören ve kendisi de sosyal camiada yardımsever biri olarak tanınan İş adamı Mehmet Ceylan’ın müşterilerine ait paralar ile ortadan kayıp olmasına neden olduğu düşünülen olayın İstanbul Şehir Taksi Plakalarının bir anda üç yüz bin lira birden prim yapması olduğu düşünülüyor.

mehmetceylankarabulduk

Çeşitli bankalar’dan 10 milyon türk lirası banka kredisinin yanı sıra onlarca kişinin taksi plakası, yarım taksi plakası, çeyrek taksi plakası gibi yüksek gelir getiren yatırım aracını yöneten Mehmet Ceylan’ın bu kadar yüklü bir parayı bir anda yükselen ve değer kazanan taksi plakalarının değeri nedeniyle ödeyemeyeceğini düşünen yatırımcılarının aynı anda paralarını geri istemsi üzerine ortadan kayıp olduğu ve telefonlarını kapattığı telefonlarının mesaj kutularının dolu olduğu öğrenildi.

Mehmet Ceylan ile ilgili böyle bir gelişmenin olması başta Giresun sosyal camiası olmak üzere Keşap-Karabulduk’da büyük üzüntüye yol açtı.

6 yorumlar

  1. Tufan Bey doğru söylüyor ama HALA AÇIĞA PLAKA alanlar var.Bunun yanın da center’da birkaç esnaf var kesin 1 sene içinde patlayacak.Hala bu insanlar ne yazık ki farkında değiller.Taksi ruhsatında ismi yazılı olmayan tüm açığa yapılan işlemler usulsüzdür.Yarım plaka – çeyrek plaka tamamen hayal ürünüdür.Şuan esnaf plaka sahiplerini korkutmamak için satış olmasına rağmen fiyatları indirmiyor ve açığa plaka sahiplerini rahatlatmaya çalışıyor..Ama sanılanın aksine büyük bomba daha patlamadı domino etkisiyle birkaç esnaf daha patlarsa zaten plakalar 800’leri görür şuan direnmelerinin sebebi piyasayı kaosa sürüklememek.Şuan plakada 35000 civarı satış var ama elde 17600 Plaka var.Kısacası en az 10000 kişi risk altında…Herkes kısaca bütün esnaf taksilere yazar kasa gelmesini bekliyorlar çünkü bir anda rakamları dip yaptırıp rant kazanacaklar..Yazarkasa – Pos uygulamasının gelmesiyle bunun önü açıldı.Patlaması muhtemel firmalar rakamlar bir an önce düşmezse zaten kepenk kapatır kaçarlar.Rakamlar düşerse bir ihtimal kendilerini kurtarırlar çünkü açıkta çok fazla plakaları var….

    • Evet bende katılıyorum. Taksi plakalarında bijon sistemi faiz sisteimi ile aynı şekildedir. 1.300000 TL var sa veya 300000 tl, yada 500000 tl varsa neden bunu kendin değerlendirmiyorsun da teminatı olmayan bir özel sektör firmasına teslim ediyorsun. Bu bijon sistemi tamamı ile insanların elinden parasını alıp firmanın insanları kendisine bağlayan ve sonunda batıran bir titan sistemidir. Şu anda yine bu örneği bayrampaşa daki CAPRİSE GOLD da görmekteyiz. Burada da bijon sistemine benzer devremülk sistemi yapmışlar, odayı günlük olarak devremülk sistemi ile satıyorlar. fadıl beyin son numarası, buradan bütün giresunlu hemşerilerimi uyarıyorum. Kesinlikle devremülk sistemi ile satın alma yapmayın paranızı kaptırmayın. Bu arada KALE TİCARET ve YASAR TİCARET, ASKAR TAKSİ VE ADINI SAYAMADIĞIM BİRKAÇ FİRMA bu firmalar da Ceylan Otonun batması için fiyatları yükselttiler. Bravo onlara basardılar. Ancak unutttukları birsey vardı “ağlayanın malı gülene yar olmaz. ” onlar zannediyorlarki biz ceylan otoyu batırdık artık piyasa bize kaldı. Yakında taksilerde pos makinesi uygulaması çıktığı zaman insanlar o sattığınız sahte bijonları geri istedikleri zaman siz ne yapacaksınız merak ediyorum. Ceylan otodan beter olursunuzda belki Amerikaya belki kanada ya kacarsınız. Ama nereye kacarsanız kacın o ilahi adalet insallah size tecelli edecek ve bu insanların çaldığnız emekleri tekrar hak sahiplerini bulacaktır. Saygılarımla,

      • fadıl beyin arkası kuvvetli olan taksi plakası madurlarına oldu elinde nakiti olup ta değerlendirme yollarını bu şekilde arayan vatandaşlarımıza oldu yucel bey.

  2. Bu adamın allah belasını versin..mezarı olsunda gelen geçen tepesinde beddua etsin..elbet birgün cıkacak yüzsüz köpek ailesiyle..

  3. Mehmet ceylan batmadi parasi var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.