SON DAKİKA!
akpartiistanbulmilletvekilimehmetdomac

MEHMET DOMAÇ’TAN TİREBOLU’YA YURT MÜJDESİ

Aslen Giresun’un Tirebolu İlçesi doğumlu olan  Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç doğum yeri olan Tirebolu’ya 200 yatak kapasiteli yurt yapımı için bir hayır sever ile anlaştıklarını açıkladı.

mehmetdomactirebolu

*Tirebolu erkek öğrenci yurdunun temeli 5 Mayıs 2012 tarihinde atılıyor.
* 200 kişilik öğrenci yurdu İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç tarafından bir hayır sahibine yaptırılıyor.

Son yıllarda eğitim merkezi haline gelen Tirebolu’da öğrencilerin konaklama sorununa çözüm getirmek amacıyla bir erkek yurdunun temeli atılıyor.

İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç’ın girişimi sonucu yapılacak olan 200 kişilik erkek öğrenci yurdunun finansmanını hayır sahibi Osman Bakırcı karşılayacak.

Helimağa Burnu’nda yapılacak yurt binası ile öğrencilerin Tirebolu’da yaşadığı önemli bir soruna çare bulunmuş olacak.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini açıklayan Mehmet Domaç; “ Tirebolu ön lisans ve lisans eğitimi açısından bir merkez olma konumuna gelmektedir. Bu hızlı büyüme sürecinde yaşanan en önemli sıkıntı öğrencilerin yurt sorunudur. Bu noktadan hareketle yaptığım girişimler sonucu hayır sahibi dostum Osman Bakırcı’yı güzel ilçemize bir yurt binası yapılması konusunda ikna ettim. 200 kişilik yurt binasının temelini 5 Mayıs’ta bir törenle atacağız. İlçemiz üniversite tercihlerinde yurt binasının avantajını da hissedecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.