SON DAKİKA!

Mehmet Geldi Bursa da

Misafir olarak Bursa’ya gelen Mehmet Geldi onuruna verilen yemege Ak Parti Bursa Milletvekili Ismet Su ve Ismail Aydin, Bursa Giresunlular Dernegi baskani Orm. Müh. Üzeyir Aktas, 22 Dönem Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Hidiroglu, Osmangazi Belediyesi Meclis üyesi Muzaffer Karadeniz, Gemlik Belediye Baskan vekili Refik Yilmaz ve Baskan yardimcisi Muharrem Sari, Tapu Kadastro Bölge Müdürü Izzettin Koçukoglu, Il Afet ve Acil durum müdürü Ibrahim Tari, Sosyal Hizmetler Il Müdürü Halim Melikoglu, Uludag Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Biyosistem Mühendisligi Bölüm Baskani  Prof.Dr. Ali Osman Demir, Uludag Üniversitesi Orhangazi MYO Müdürü Doç. Dr. Erkan Yaslioglu, Bursa Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Harun Turan, Vakiflar Gayrimenkul Bölge Müdürü Abdurrahman Tig, Nilüfer Milli Egitim sube müdürü Kemal Arslan, Gemlik Çotanak Spor kulübü baskani Cemil Karatas, Bursa’da kurulu bulunan Giresunlu dernek baskanlarinin  yani sira Bursa’da yasamini sürdüren çok sayida Giresunlu bürokrat, doktor  ve is adamlari katildi.


Yemegin açilis konusmasini yapan Bursa Giresunlular Dernegi baskani Orm. Müh. Üzeyir Aktas memleketlerinin vekilini Bursa’da agirlamaktan onur duyduklarini belirtirken yemege katilan basta Bursa Milletvekilleri Ismet Su ve Ismail Aydin olmak üzere yemegin organizasyonunda emekleri olan Osmangazi Bld. Meclis üyesi Muzaffer Karadeniz, Gemlik Çotanakspor kulübü baskani Cemil Karatas ve katilim saglayan tüm hemserilerine tesekkür etti.

Aktas, ayrica hemsehrilerinin Bursa’da daha çok söz sahibi olmalari için büyük ugraslar verdiklerinin altini çizerken, bu ugraslarda TBMM’de bulunan vekillerinden de destek sözü aldi.


Anayasa Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Bursa Milletvekili Ismet Su, “Sizlerin içinden bir kardesinizim. Giresun’da 4 yilim geçti. Onun için Giresun’u ve vatandaslarini çok iyi taniyorum. Tüm Bursa’nin oldugu gibi Giresunlularin da milletvekili olacagim. Sizlerin ve Bursa’mizin sorunlarinin çözümü için çalisacagim” dedi.


AK Parti Bursa Milletvekili Ismail Aydin ise seçim zamaninda Giresunlulardan büyük destek gördüklerini belirterek her zaman Giresunlularin yaninda olacaginin mesajini verdi.  Giresunlularin bulundugu toplumda oldugundan onur duydugunu belirtirken, “Giresun’ u görmeyi çok arzu ediyorum,  Allah izin verirse çok yakin zamanda bir Karadeniz turu yapacagiz’’ dedi.


Gemlik Belediye Baskan Vekili Refik Yilmaz da Baskan vekilligine oturmasinda Gemlik’te yasayan Giresunlularin büyük paylari oldugunu söylerken, “Giresunlular ile uzun yillardir birlikte çalisiyoruz, onlar bize çok deger verdiler, hepsine tek tek tesekkür ediyorum’’ dedi. Ayrica Gemlik’te yasayan Giresunlularin daveti ile bu sene Giresun’da yapilan festival ve etkinliklere de katildigini söylerken, “Yesil ve mavinin kesistigi nokta da o manzarayi herkesin görmesini tavsiye ederim” dedi.


Yemege onur konugu olarak katilan KIT Komisyon Üyesi ve Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, AK Parti Grup Baskan V. Nurettin Canikli ve Giresun Milletvekili Adem Tatli’nin selamlarini ilettikten sonra Giresun’a yapilan yatirimlar ve çalismalar hakkinda bilgiler verdi. Yemekten ve bulusmadan mutlu oldugunu kaydeden Milletvekili Geldi, hemserilerinin terör, Ortadogu’daki gelismeler basta olmak üzere ülke gündemine dair sorularini da yanitlayarak, “Birlik ve beraberligimizi kimse bozamaz. Bu ülke 780 bin metrekaresi tek parça ay yildizli bayragin altinda resmi dili Türkçe olarak millet tek vücut olarak kardes olarak hayatlarini devam edecektir” açiklamasini yapti.


VEKILLERDEN GIRESUN KARSILAMASI


Samimi bir havada geçen toplantida yemege katilanlar kendilerini tanitti. Doktorundan avukatina, bürokratindan is adamlarina kadar çok sayida davetlinin katildigi bulusmada birlik ve beraberlik ön plana çikti. Yemekten sonra Büyüksehir Belediyesi Konservatuari Sanatçilarindan Serif Pir’in söyledigi türkülere davetliler de eslik ederken, 24.Dönem Milletvekilleri Ismet Su ve Mehmet Geldi, 22.Dönem Milletvekili Zafer Hidiroglu ve Bursa Giresunlular Dernegi Baskani Üzeyir Aktas Giresun karsilamasiyla davetlilerden bol alkis aldilar.


Haber : Erdal Avci/Bursa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.